Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.
За результатами моніторингу якості повітря Одеси, проведеного Одеським державним екологічним університетом, станом на 18 жовтня, індекс забруднення атмосфери становить: максимально разовий — 2,9; середньодобовий — 6,1.
Стан атмосфери характеризується як слабо забруднений. Концентрації оксиду вуглецю, які б характеризувались як високі, на мережі моніторингу не зареєстровані.
Крім того, за інформацією державної Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, як головної організації з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням навколишнього природного середовища, за даними спостережень мережі гідрометеорологічних організацій, концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишались у своїх звичних параметрах.
В Одесі спостереження за станом атмосферного повітря також здійснюється стаціонарними постами Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, 7 з яких розташовані в найбільш забруднених районах міста (промислові зони і транспортні розв’язки), 1 — в курортній зоні (Французький бульвар) за наступними інгредієнтами: оксид вуглецю, формальдегід, пил, сажа, фторид водню, фенол, сірководню, діоксид азоту та ін.
Крім стаціонарних постів, моніторинг за станом атмосферного повітря здійснюється пересувною муніципальною лабораторією в затверджених точках контролю за восьма інгредієнтами — діоксиду азоту, оксиду вуглецю, озону, аміаку, пилу, сірководню, діоксиду сірки та сумі вуглеводнів.
Нагадаємо, що нещодавно повідомлялося, що над Україною зависла хмара чадного газу. Також еколог розповів, чому в Одесі найбрудніше повітря.
Фото: УНІАН