Осінь – не найжахливіша пора року. Однак не слід забувати, що саме в цей період ми маємо всі шанси підхопити в кращому випадку застуду, а в гіршому – неприємніші сезонні захворювання. А щоб уберегтися від такої напасті, необхідно вже зараз зміцнювати імунітет, зокрема додати до свого раціону деякі корисні продукти.
Квасоля
Ви могли не замислюватися над цим, проте робота вашої імунної системи дуже залежить від того, як добре працює ваш кишечник. Бактерії цього органу впливають на дію імунних клітин та допомагають їм процвітати та рости, а цьому добре сприяє квасоля.
Окрім того, квасоля та інші бобові насичені клітковиною та достатньо доступною ціною, тому ці продукти ідеально підійдуть для покращення вашого здоров’я.
А ще вчені виявили, що квасоля, як і інші представники сімейства бобових, здатні не лише покращити здоров’я, а й додати не один рік життя.
Червоний перець
Виявляється, в цьому овочі більше вітаміну С, ніж у апельсинах. Цей вітамін (який, до речі, наш організм сам не виробляє) є чудовим антиоксидантом і потрібний нашому організму для того, щоб виробляти лейкоцити. А лейкоцити, у свою чергу, необхідні для виробництва антитіл і боротьби з вірусами.
Яйця
Це один із дуже небагатьох продуктів, які містять у своєму складі вітамін D3, який вважається «сонячним» вітаміном. Саме тому він відіграє таке важливе значення у регуляції імунітету.
Шпинат
Темно-зелені листові овочі також можуть бути дуже корисними для роботи вашого імунітету. Шпинат може забезпечити вас залізом, бета-каротином та антиоксидантами.
Крім того, ця зелень багата на поживні речовини та мінерали. Щоб покращити користь від шпинату, його слід подавати із заправкою з лимонного соку та оливкової олії.
Насіння гарбуза
Насіння гарбуза – гарне джерело харчового цинку. А цинк корисний для підтримки вашої імунної системи, адже ця речовина може пригнічувати розмноження риновірусу, який є однією з найчастіших причин застуди. Саме тому регулярне вживання насіння гарбуза, як і самого цього овоча, покращить ваше здоров’я та захистить від сезонних хвороб.
Важливо! Даний матеріал має виключно загальноінформаційний характер і не може бути джерелом для самостійної постановки діагнозу або медичних рекомендацій. Він ґрунтується на актуальних та науково підтверджених дослідженнях у медичній сфері. Однак, якщо вам потрібний точний діагноз або медична консультація, рекомендуємо звернутися до лікаря. Ваше здоров’я – наш головний пріоритет!
Ще матеріали на тему:
- Як зберігати продукти без холодильника: поради відомого кулінара;
- Як приготувати яйця, щоб не нашкодити здоров’ю;
- Які продукти здатні знизити стрес?
- У чому користь та шкода меду?
За матеріалами korisno.24tv.ua