Заморозка зелені на зиму дає можливість використовувати кріп, петрушку, селеру та інші пряні трави цілий рік. При розморожуванні вони повністю зберігають свою текстуру та аромат. А найголовніше – як і свіжа зелень, містять вітаміни та корисні речовини. Звичайно, за умови, що заморожування виконувалося правильно.
Яку зелень можна заморожувати
У сучасних холодильних камерах є режим швидкого заморожування. Його використання дозволяє зберегти в рослині всі корисні речовини і вітаміни.
У таких камерах можна заморозити петрушку листову та кореневу, шпинат, листя щавлю, пір’я зеленої цибулі, базилік, листову селера, листя черемші.
Через ніжну текстуру не рекомендується заморожувати листовий салат. Після розморожування він її не зберігає.
Також можна заморозити кріп – тонкі гілочки та суцвіття. Підходять для заморожування та пряні трави: м’ята, чебрець, листя чорної смородини та малини, які взимку використовують для заварювання чаю.
Як заморозити нарізану зелень
Заморожують зелень і повністю, і подрібненої. Нарізану – набагато зручніше використовувати надалі.
Щоб отримати порційні брикети, використовують пластикові стаканчики або силіконові форми для кексів.
Нарізану зелень щільно укладають у ємність і відправляють у морозильну камеру на годину для заморозки. Потім перекладають заморожені брикети поліетиленові кульки або пластикові контейнери і відправляють на зберігання.
Так проводиться заморожування базиліка, кропу, петрушки, шпинату, щавлю. Упаковуючи зелень порціями, її можна відразу ж додавати в страви, що готуються. Наприклад, дуже зручно використовувати заморожені порційно щавель та шпинат.
Можна заморозити в одній ємності та мікс із зелені. Це універсальний набір для перших та других страв. Його рекомендується перед використанням не розморожувати – додавати прямо до каструлі на завершальному етапі.
Заморожування цільної зелені
Збереження зелені в заморожуванні цілком – найбільш простий і швидкий метод заготівель. Цілі гілочки петрушки, кропу, кінзи, базиліка ділять порційно і нещільно упаковують у поліетиленові кульки або фольгу. Потім відправляють у морозильну камеру. Аналогічним способом заморожують пряне листя: м’яти, чебрецю, меліси. Взимку, діставши з морозилки, гілочки зелені дають кілька хвилин для відтавання, і використовують за призначенням.
Заморожування зелені в олії
Головна перевага такого способу заготівлі – зелень не перемерзає, повністю зберігає свій колір і аромат. Таким чином можна заморозити базилік, орегано, чебрець, чебрець, шавлію, петрушку, кріп.
Щоб заморозити зелень в оливковій або рослинній олії, у рослин видаляють всі тверді частини – залишають лише листочки і ніжні гілочки. Дрібні листочки можна залишити цілими, великі подрібнити.
Зелень викладають у форми для льоду, заповнюючи ємності, приблизно, на дві третини обсягу. Потім заливають рослинною або оливковою олією. Далі заготовку відправляють у морозильну камеру на добу. Після цього масляні кубики виймають і розкладають по пакетах для заморожування.
Можна заморозити зелень і у вершковому маслі. Технологія підготовки рослин така сама, як і в попередньому рецепті. А перед тим, як заливати зелень, вершковеолію треба розтопити.
Кубики замороженого вершкового масла із зеленню зручно використовувати при приготуванні соусів та бутербродів.
Читайте також:
Не окрошкою єдиної: 6 рецептів холодних супів для спекотного літа