Новини Одеси та Одеської області

«Синенькі» – овоч шкідливий?

«Синенькі» – овоч шкідливий?

Серпень – це час не лише кавунів та динь, а й смачних, поживних та корисних літніх овочів, наприклад, баклажанів (або, як їх називають в Одесі, «синеньких»). Так, неспроста баклажани вважають овочами довголіття: вони мають омолоджуючий ефект на нашу шкіру, покращує її колір, розгладжують зморшки… Але водночас слід пам’ятати, що комусь «сині» можуть і зашкодити. А вже шкода чи користь принесуть баклажани, залежить від ступеня зрілості овочів та способу їх приготування.

Про користь баклажанів

Але для початку все ж розповімо про користь баклажанів. Як і інші овочі, вони не обділені вітамінами. Баклажани містять вітаміни групи В, які добре впливають на нервову систему та позбавляють безсоння.

А кількості вітаміну С в одному баклажанi достатньо для профілактики грипу та застуди. Також у баклажанах є такі макро та мікроелементи, як калій, фосфор, залізо, кальцій, магній, мідь, марганець.

Також зазначимо, що в шкірці цiх овочiв міститься речовина, яка називається назуніном. Цей елемент рослинного походження забезпечує захист нервових клітин і має сильні антиоксидантні властивості.

Корисні баклажани при дієтичному харчуванні, адже у 100 грамах цього овочу всього 23 кілокалорії. Звичайно, смажені баклажани не зараховуються, а от у вареному чи запеченому вигляді можна сміливо вживати їх, не хвилюючись за свою фігуру.

Більше того, завдяки вмісту клітковини баклажани прискорюють процес травлення, ефективно розщеплюють жири, знижують рівень холестерину в крові. Натомість організм отримує корисні ненасичені жирні кислоти.

Особливо корисні баклажани при таких захворюваннях, як:

  • недокрів’я;
  • атеросклероз;
  • подагра;
  • ішемічна хвороба серця;
  • захворювання печінки та нирок;
  • проблеми із судинами;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • порушення обміну речовин;
  • постійні стреси.
Жареные баклажаны

Фото: Кулінарний Едем

Чим небезпечні баклажани

У той же час деякі фахівці радять не зловживати смаженими баклажанами, адже під час смаження клітковина у них розщеплюється, а м’якуш насичується токсинами, що виділяються з олії. А при зловживанні смажені баклажани можуть призвести до зайвої ваги та загострень хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту.

Крім того, небезпечно вживати в їжу перезрілі баклажани, оскільки в них накопичується отруйна речовина соланін, здатний призвести до отруєння, кольк, діареї, блювання і судом.

Щоб уникнути отруєння, рекомендується перед приготуванням розрізати баклажани на частини та залишити в солоній воді на півгодини. Рідина забере з баклажанів зайву гіркоту, властиву деяким сортам овочів. Внаслідок цієї маніпуляції концентрація соланіну може знизитися на 30%.

Кому не можна «синенькі»

У баклажанах також багато щавлевої кислоти – саме вона сприяє утворенню каменів у нирках. Тому тим, хто страждає на захворювання сечовидільної системи, зловживати «синенькими» не слід.

Крім цього, баклажани протипоказані тим, хворіє на гастрит, розлад травлення і виразку шлунка.

Крім того, оскільки баклажан має проносний ефект, його не можна їсти при діареї.

Раніше ми розповідали кому здатна нашкодити морква, а також кому протипоказана цибуля.

Читайте також:

За матеріалами medfond.com

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції