Всі ми з дитинства знаємо: морквина – дуже корисний овоч. Адже вона містить вітамін Д, так необхідний нашого зору. Та й інших вітамінів їй не позичати. І багато хто впевнений: гризти морквину вже всяко корисніше, ніж, скажімо, якусь сосиску в тісті.
Так, безумовно, більшість із цих тверджень – справжня правда. Але в той же час не слід забувати і про «іншу сторону медалі», а саме про те, що корисна морква в деяких випадках здатна і нашкодити. Так що зловживати цим овочом все ж таки не варто.
Надлишок вітаміну А
Люди, які вживають дуже багато моркви, можуть отримати надмірну кількість вітаміну А у своєму організмі. А це в свою чергу може викликати втрату апетиту, нудоту, блювоту, діарею, випадання волосся, втому і втрату апетиту та носову кровотечу.
До того ж, надлишок вітаміну А може вражати багато систем органів. Він може перешкоджати формуванню кісток, що призводить до ослаблення кісток та можливих переломів, а також негативно вплинути на функцію нирок.
Морква здатна викликати алергію
Алергія на моркву може торкнутися більше 25% людей із харчовою алергією. Симптоми алергії на моркву включають свербіж, кропив’янку, висипання на шкірі або набряк губ, а також подразнення очей і носа.
Морква може викликати метеоризм
Деяким людям моркву важко переварити, і це призводить до розладу чи спазмів шлунка. І якщо ви з’їсте занадто багато моркви, це може призвести до метеоризму (газів у животі).
Занадто багато бета-каротину
Вживання в їжу занадто великої кількості моркви може спричинити стан, званий каротинемією. Цей стан може бути викликаний занадто великою кількістю бета-каротину в крові, що в деяких випадках навіть може призвести до помаранчевого забарвлення шкіри або сечі.
Але слід зазначити, що каротинемія – рідкісне явище, якщо ви не сядете на жорстку дієту, при якій будете вживати занадто багато моркви протягом тривалого часу. Одна середня морква містить близько 4 міліграм бета-каротину. А споживання більше 20 мг бета-каротину щодня протягом кількох тижнів може призвести до зміни кольору шкіри.
Раніше ми розповідали кому протипоказаний. корисний овоч цибуля.
Ви також можете дізнатися: