Багато хто з нас з дитинства чув, що цибуля – не тільки зелена, а й ріпчаста – дуже корисний овоч. І від «семи недуг» він допомагає, і зміцнює імунітет, і вітамінів у ньому безліч… Так, багато з цього правда, але є люди, яким цей коренеплід категорично протипоказаний. «Одеське життя» дізнавалася, кому категорично не можна їсти цибулю.
Цибуля – це овоч, який додають у величезну кількість страв та щорічно споживають все більше. Однак не всі знають, що саме через цибулю деякі категорії людей можуть заробити нудоту. мігрень або навіть анафілактичний шок.
Медики зазначають, що не менше 10% людей мають проблеми зі здоров’ям через те, що занадто часто їдять цибулю. Зокрема, він шкодить тим, хто має синдром роздратованого кишечника і також може викликати здуття та діарею.
Крім того, близько 1% (лікарі вважають, що таких може бути значно більше) населення планети має алергію на цей коренеплід. Вона може виявлятися також як харчова нестерпність.
Поки що немає способу точно перевірити, чи маєте ви харчову непереносимість, адже її симптоми у різних людей відрізняються. Однак якщо після вживання ріпчастої цибулі ви відчуваєте запаморочення, мігрень або нудоту, спробуйте обмежити його у своєму раціоні.
Також важливо враховувати, що цибуля підвищує рівень кислотності у шлунку. Цибулю не можна також їсти тим, у яких панкреатит, гастрит чи виразкова хвороба. Для людей з цими захворюваннями особливо небезпечна саме сира цибуля.
Крім того: навіть ті, хто не має протипоказань, не повинні зловживати цим продуктом. Медики наполягають, що щоденна норма має перевищувати одну дрібну головку цибулі. Надмірне вживання цього коренеплоду може призвести до подразнення слизової оболонки, нападів астми та підвищеного тиску.
Також уникати цибулі в раціоні радять і людям, які прагнуть схуднути – він, як часник, посилює апетит.
Ви також можете дізнатися:
- Ранкова кава натщесерце: можна чи ні?
- На Україну чекає тотальний дефіцит кавунів: яка країна допоможе?
- Повільний вбивця: чим небезпечний бутерброд з ковбасою та сиром?
Фото: pixabay.com