Новости Одессы и Одесской области

Святослав Вакарчук мріє про політичних кіборгів

Святослав Вакарчук мріє про політичних кіборгів

Святослав ВакарчукСвятослав Вакарчук сьогодні не лише лідер рок-групи «Океан Ельзи», композитор і громадський діяч, він давно вже став «брендом» України і зіркою, яку знають у багатьох країнах світу. В нього було безліч можливостей змінити своє місце проживання за кордоном, але він залишився тут, маючи надію, що колись можновладці все ж зрозуміють, що жити треба так, щоб після їх смерті люди самі захотіли встановити їм пам'ятники.

14 травня відомому українцеві виповнюється 41 рік.

Коли в січні 2016 року президент України вручив Святославу Вакарчуку орден «Свободи» той, замість подяки поскаржився на роботу влади, підкреслюючи, що люди вже настільки зневірилися, що їх «терпець скоро урветься». Основна думка, яку озвучив тоді Славко запам'ятається надовго: «Нам не потрібні політики, як звичайні люди, нам потрібні кіборги в політиці!». Над усе в світі співак мріє, аби в Україні настав мир, а влада створила достойні і рівні правила життя для кожного громадянина без всіляких пільг.

Про нас у світі

Святослав ВакарчукНам потрібно перейти зі світом на «ти», а не на «ви». Бо у більшості західних мов, наприклад у англійській, там є або ти, або Ваша величність. Це означає, що всі люди (плюс-мінус) один до одного відносяться як до рівного. На заході суспільство так чи інакше є рівноправним. Саме в таких умовах народжуються справжні шедеври, які прославляють ту чи іншу націю.

Про Україну

Україна сьогодні знаходиться на стадії, коли вона ще намагається себе прогодувати. Тому чекати на сьогоднішній день раптом великого прориву в області культури чи мистецтві, або технологічного прогресу, який би зацікавив весь світ — не варто. Але в такій моїй думці нема песимізму. Насправді, я думаю, що все рухається своїм шляхом. У всякому разі, для того, щоб бути відкритому світові, треба нам, українцям бути відкритим самим для себе. Державі треба створити такі правила гри, які були б комфортними для більшості людей, які в ній проживають, які готові їх розділяти і боротись за них, якщо це потрібно. Я вважаю, що в Україні є лише дві проблеми — це системна корупція (як ракова пухлина з'їла все з середини) і розумних правил гри, які співіснують зі справедливістю і здоровим глуздом.

Про Америку

Святослав ВакарчукВсі кажуть, що Америка домінує в світі, через свою військову силу або через долар. Але ми забуваємо про так звану «софт павер» «м'яку» культуру… Джинси, жуйка, музика — джаз, рок-н-рол, нові фільми, Голівуд, нинішні айфони і так далі… Це все те, що створює матеріальну частину цієї культури, якою захоплюється весь світ. Америка дає можливість проявити себе людям, які приїжджають туди. Вона — одна із перших країн, устрій якої побудований на так званому конституційному патріотизмі — коли люди являються патріотами не свого коріння, а того способу життя, в якому вони живуть. Америка зробила це першою. За нею було багато інших таких країн.

Про владу

Українці не сприймають владу, як даність абсолюту. Вони навіть в цьому відрізняються від жителів сусідньої Росії. Для них цар ніколи не був Богом даним. Українці дуже скептичні до влади апріорі. Так, вони можуть під нагайку, або під дулом автомата працювати на панщині, але вони вони завжди будуть тримати таку умовно кажучи «ментальну дулю в кишені» всі тим, хто є їхньою владою. В цьому сенсі вони є ближчими до такого єврейського підходу до життя: «Я знаю сам, що мені робити і ви мені не розказуйте, як треба».

Про самооцінку

Слава ВакарчукПоки я працював над новим кліпом на пісню «Життя починається знов», мені на думку спала така класична порівняльна картина між тим, як поводять себе люди старшого віку в Україні та люди такого ж віку в західному світі. Мені здається, що українцям часто не вистачає позитивної самооцінки: вважаємо, що ми, чомусь, найгірші, що нам не пощастило, що так добре, як у когось, у нас не буде, що обставини завжди працюють проти нас й таке інше. Ми, як нація, захворіли на песимізм. На мою думку, це заганяє нас в замкнуте коло, бо песимізм не може народити нічого дієвого. В світі є чимало суспільств, які живуть не лише не краще, але й гірше, ніж українці, але у яких люди почувають себе значно щасливішими і продовжують пізнавати світ і життя незалежно від віку. Мені здається, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускає руки.

  • Святослав ВакарчукВ рамках світового туру Святослава Вакарчука і гурту «Океане Ельзи» концерт в Одесі відбудеться 25 червня о 20.00 на стадіоні «Чорноморець».

Святослав ВАКАРЧУК: «Уряд жаліється, що в Україні занадто багато імпортних товарів. А він знає що людей готових мати тут власний бізнес вважають камікадзе?»

Источники: «Гра у класику» (ТК «ZIK»), vakarchuk, nv

Алена Швец

Выскажите ваше мнение. Это важно.
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Еще по теме
Все новости

купить квартиру в Одессе

Выбор редакции