Новини Одеси та Одеської області

Як одесити шукають лікарів і чи буває безоплатний прийом (відео)

«Одеське життя» запитало одеситів, як вони шукають вузьких медичних фахівців, чи завжди прийом за направленням виявляється безкоштовним, і чим погана та гарна нова система медицини, коли спершу треба звернутися до сімейного лікаря?

Як знайти гарного лікаря в Одесі? Це питання собі ставив, напевно, кожен мешканець нашого міста. Хтось шукає конкретних фахівців самостійно, хтось довіряє своєму сімейному лікареві, порадам друзів або навіть відгукам в Інтернеті. А ось що нам рассказали одесити.

Володимир: «Я взагалі не хожу до лікарень та намагаюся жити так: часник, цибуля, 100 грамів, і до побачення, лікарі. Та і що це за назва – «сімейний лікар»? «Сімейним» може бути син, донька, мати, батько. А що таке «сімейний лікар»? До мене це не доходить, розумієте? Якщо мені потрібно буде лікування, я знайду лікаря за «сарафанним радіо» та забашляю йому. За направленням, башляти не треба, але там і не буде жодного лікування».

Володимир. Не довіряє жодному сімейному лікарю.

Володимир. Не довіряє жодному сімейному лікарю.

Олена: «Мені дуже пощастило, у мене гарний сімейний лікар, тому всі питання я вирішую за його допомогою. Але й шукати лікарів через знайомих – це звичайна практика кожного. Проте, у моєї знайомої два дні тому трапилося лихо, і ми все ж таки вирішили, що не треба шукати нікого, потрібно йти до сімейного лікаря – вона у нас одна й та сама. Ми таки звернулися до неї, і, дякую їй велике, вона допомогла. За направленням, а ні в онкодиспансері, а ні у приватній клініці жодних грошей ми не платили».

Олена. Отримала безкоштовне лікування за направленням сімейного лікаря.

Олена. Отримала безкоштовне лікування за направленням сімейного лікаря.

Інна: «Я до медиків просто не звертаюся, правду кажучи. Намагаюся самостійно дати собі раду зі своїм здоров’ям. Але я знаю свою поліклініку та свого «сімейника». Думаю, він мене направить і допоможе мені, якщо буде потрібно. Гроші у мене лікарі ніколи не просили. Вони, коли бачать мене, стару шкапу, ніколи про це не заїкаються».

Інна. Намагається лікуватися самостійно.

Інна. Намагається лікуватися самостійно.

Марія: «У мене дуже цікавий сімейний лікар, молодий і дуже симпатичний. Я, коли прийшла, очманіла. Не кричить, не лається, з повагою ставиться. Я йому довіряю. Але, звичайно, не завжди вузькі фахівці мені подобаються. Одною лікаркою я була незадоволена. Вона сама трималася за свій шлунок. Це неприпустимо, так? То вона захворіла, то ще щось. Я припинила до неї ходити, і сама себе лікувала, як могла. І коли йдеш до лікарів, вони відразу просять гроші. А я кажу: «Не зрозуміла, я прийшла за направленням лікаря, чи не так?»

Марія. Задоволена своїм сімейним лікарем.

Марія. Задоволена своїм сімейним лікарем.

Надія: «Я довіряю порадам і сімейного лікаря, й друзів, й Інтернету. Моя знайома порадила офтальмолога на вул. Базарній, 77. І він виявився чудовим! Це перший лікар, який оглянув мене уважно, не поспішаючи. Він дав стільки корисних порад. Я задоволена! Звичайно, буває по-різному. Є талановиті лікарі, до яких хочеться йти, а є ті, хто приймає пацієнтів, як на конвеєрі. Але гроші у мене ніколи не просили, якщо було направлення. Оплата – це на розсуд пацієнтів, як вони вважають за потрібне. Іноді дійсно просто хочеться віддячити лікарю».

Надія. Не проти пошуку лікарів в Інтернеті.

Надія. Не проти пошуку лікарів в Інтернеті.

Галина: «Я зазвичай не звертаюся до лікарів, бо лікуватися зараз дуже дорого. Навіть за направленням інколи доводиться платити. Я в Южному робила флюорографію, і лікар не віддав мені знімок легенів, доки я не заплатила. Мені не подобається сама система медичних направлень. Раніше було краще: прийшов, з чергою або без неї, але потрапив до фахівця. А зараз спочатку треба бігти до сімейного лікаря. А у нас, на приклад, він приймає всього 2 рази на тиждень. То незручно. Але порадам свого «сімейника» я довіряю, бо він знає мої проблеми. Та й друзі за кордоном кажуть, що у нас краще медицина, ніж в іноземців».

Галина. Не змогла зробити флюорографію без хабаря.

Галина. Не змогла зробити флюорографію без хабаря.

Маргарита: «Я не довіряю Інтернету й шукаю лікарів лише за порадами знайомих, близьких знайомих. У мене й мама, і тітка – лікарі, тож зв’язки є. У мене є сімейний лікар. Я йому кажу, до якого саме фахівця мені потрібне направлення, і документ надсилають телефоном за 2 секунди. У цьому наразі немає нічого складного. Я думала, що це буде складніше, але на практиці – все нормально».

Маргарита. У виборі лікаря довіряє тільки порадам близьких.

Маргарита. У виборі лікаря довіряє тільки порадам близьких.

Олена: «У мене багато хто з рідних – медики, наприклад, мій брат. Я довіряю порадам фахівців, і не рекомендую шукати лікарів через Інтернет. Це можуть бути шарлатани, які самі собі відгуки понаписували. Вузькі фахівці мені часто подобаються. Якось я відвідала дерматолога на вул. Болгарській. Це було абсолютно безкоштовно, і лікування було ефективне. Але от у гінеколога мені сказали: «Олено, вибачте, гінеколог – це ваш найкращий друг, гінекологи безоплатними не бувають». Я кажу: «Цікаво, для кого тоді виписують направлення?». Моя сімейна лікарка була вкрай здивована й сама сміялася з цього, тому що це неправильно. Перший візит за електронним направленням мав бути безоплатним. А гінеколог ще додала: «Якщо у вас є долари, я можу їх поміняти». Таке тільки в Одесі може бути! Я говорю: «Вибачте, я долари при собі не ношу!»

Олена. Не змогла отримати безоплатне прийманнягінеколога за направленням сімейного лікаря.

Олена. Не змогла отримати безоплатне приймання гінеколога за направленням сімейного лікаря.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції