Профілактикою, діагностикою та лікуванням захворювань жіночої репродуктивної системи займається гінекологія.
Один з напрямків цієї науки, що активно розвивається, — оперативна гінекологія, де жіноче здоров’я допомагає покращувати гістероскопія та інші сучасні методи лікування. Детальніше про цю послугу можна дізнатися за посиланням: feskov.ua/services/operativnaya-ginekologiya/gisteroskopiya.
Залежно від показань акушер-гінеколог може виконати:
- фертилоскопію;
- лапаротомію;
- лабіопластику;
- лапароскопічну гістеректомію.
У кожному випадку проводиться ретельна підготовка пацієнтки до операції, яка включає:
- лікарське обстеження;
- складання лабораторних аналізів;
- інструментальні дослідження;
- консультацію у терапевта та анестезіолога.
Результат – як лапароскопія кісти яєчника в клініці професора Феськова, так і будь-яке інше хірургічне втручання відбувається успішно.
Коли потрібна оперативна гінекологія?
Сучасна гінекологія займається величезною кількістю питань, пов’язаних із жіночим здоров’ям. Більша частина стосується вагітності та пологів, порушення місячного циклу, контрацепції, міоми матки, запалення придатків та багато іншого. У деяких випадках медикаментозна терапія не дає належного ефекту, тому використовуються радикальніші та дієвіші способи лікування.
Основні методи, що використовуються в оперативній гінекології:
- Гістероскопія — діагностично-лікувальна процедура, яка виконується при підготовці до ЕКО, для дослідження цервікального каналу та порожнини матки з метою видалення поліпів ендометрію та ін.
- Лапароскопія – малотравматичний спосіб хірургічного втручання, при якому виконуються планові або ургентні маніпуляції, що дозволяють видалити кісти яєчників, міому матки, відновити прохідність маткових труб тощо.
- Фертилоскопія — діагностичний метод визначення захворювань органів малого тазу, особливо корисний у виявленні причин безпліддя у жінок.
- Лапаротомія — класична порожнинна операція, що виконується в тих випадках, коли потрібен повний доступ до органів малого тазу, найчастіше при патологіях придатків, злоякісних процесах, апоплексії яєчника та ін.
- Лабіопластика – малоінвазивний метод корекції візуальних дефектів статевих губ.
- Лапароскопічна гістеректомія — найбезпечніший спосіб видалення матки у вигляді надхвильової ампутації або повного видалення (екстирпації) матки.
Особливе місце приділяється гінекологічним операціям одного дня. Після проведення пацієнтки того ж дня можуть вирушити додому. Подібна оперативність ніяк не позначається на якості виконання процедури. Техніка проведення тієї чи іншої маніпуляції дуже ретельно продумана, тому різні побічні ефекти зведені до мінімуму.
Нюанси підготовки до гінекологічної операції
Кожен випадок індивідуальний, тому гінеколог обов’язково повідомляє пацієнтку про всі вимоги до передопераційної підготовки. Загалом є загальні вимоги до підготовки гінекологічних хворих. Зокрема перед операцією потрібно:
- дотримуватися дієти за три дні до втручання (не можна вживати бобові, свіжі яблука, капусту, виноград та інші продукти, що викликають бродіння);
- повечеряти не пізніше 18 години напередодні операції;
- утримуватися від їжі та пиття в день лікування;
- поголитися перед операцією (якщо це необхідно).
Іноді після операції необхідні компресійні панчохи, тому варто їх заздалегідь підготувати. Як правило, вони повинні мати довжину до середини стегна. Важливо пам’ятати, що з виконанні всіх лікарських рекомендацій можна сподіватися успішне проведення операції.