Багато хто впевнений, що темний хліб дуже корисний і вже всяко корисніший за білий. І тому ті, хто дотримуються здорового харчування чи намагаються скинути вагу, зазвичай вибирають у магазині лише чорний чи сірий хліб. Проте дієтологи вважають, що користь темного хліба – не більше, ніж поширений міф.
Чому ж темний хліб не завжди корисний і на що слід звертати увагу при виборі цього продукту першої необхідності?
Темний хліб: корисний, але не завжди
Коли йдеться про темнi сорта хліба, то зазвичай мається на увазі цільнозерновий темний хліб, з додаванням висівок. Але насправді цей хліб буває різним і в його складі може бути багато різних інгредієнтів, які аж ніяк не роблять його кориснішими за білі сорти хліба.
Так, деякі виробники, наприклад, або додають у хліб барвники, щоб зробити його темнішим, або цукрові сиропи для посилення смаку. Тому варто звертати увагу на склад хліба, тип помелу борошна, кількість доданого цукру.
Як вибрати найкорисніший хліб
Найкорисніший – грубий тип помелу – обдирне та обойне. Така мука – з цілого зерна, в якому міститься багато мінералів, вітамінів та корисних мікроелементів.
При цьому, перший, другий та вищі сорти відрізняються тим, що містять значно більше крохмалю, менше клітковини та мінералів.
А ось від покупки темного хліба з додаванням цукру, яблучного пюре, солоду та глюкозо-фруктозного сиропу краще утриматися. Адже через ці інгредієнти темний хліб може мати високий глікемічний індекс, не менший ніж у разі білих сортів.
І у складі білків, жирів та вуглеводів вам напишуть, скільки цукрів буде. Їх може бути від 1 г і більше (для порівняння, у солодких сортах хліба – 13 г). Тут головне орієнтуватися на правило: що менше доданих цукрів, то хліб корисніший.
Один із найкращих видів хліба – з меншим переліком інгредієнтів, як, наприклад, у круглому українському хлібі.
Читайте також:
- Піца: шкода чи все ж таки користь?
- Болгарка з Одещини поділилися 200-річним секретом випікання обрядового хліба;
- Одеська область подарувала Україні ще одне нематеріальне скарб.
Фото: Телеграф