Чи давати дитині кишенькові гроші? Безумовно, оскільки ми живемо у матеріальному світі, дитина, як і всі дорослі, потребує коштів на власні витрати. У той же час багатьох батьків хвилює, скільки грошей давати дитині і з якого віку?
«Одеське життя» зібрало думки експертів із цього приводу.
Діти та гроші: коли починати давати?
Думки більшості економістів сходяться на тому, що починати давати гроші дитині варто з шести або семи років – тобто тоді, коли він йде до школи і коли він освоїть загальні математичні правила зі складання та віднімання, а також зрозуміє логічну послідовність цифр.
Однак навчати правилам поводження з грошима варто ще до того, щоб у школі це не стало для дитини чимось не дуже зрозумілим.
Також важливо дізнаватися у дитини, на що саме вона витратила гроші, а також пояснювати, чому краще вибирати, що купити, а не витрачати всі гроші одразу.
Чим дорослішою стає дитина, тим більше грошей йому слід видавати, але при цьому видавати їх не щодня, а раз на тиждень або навіть на місяць – так у дитини з’являться навички планування своїх фінансів.
Скільки грошей давати дитині?
Якщо дитина вже освоїла ази додавання та віднімання, вміє відрахувати необхідну суму та здачу, тоді можна давати їй кілька десятків гривень. Так, для першокласників такі суми можуть становити 50-100 гривень.
Згодом грошові суми потрібно збільшувати. Це можна робити щорічно, в день народження, або двічі на рік – як це зручно сім’ї.
На початковому етапі краще видавати дітям готівку, а не картку. По-перше, це безпечніше, а по-друге, гроші у «фізичному» вигляді дають дитині розуміння та почуття суми, яку вона витрачає.
Після закінчення початкової школи школярі дитині можна виділяти 500-800 гривень на місяць. Чи видавати цю суму щодня, раз на тиждень чи місяць – вирішувати батькам.
У підлітковому віці виникає бажання накопичувати кошти на мрії та цілі, і грошова сума на потреби старшокласників може сягати 2-3 тисяч гривень.
Головне правило: кишенькові гроші – це не гроші на проїзд і не гроші, які можна прирівняти до подарованих, наприклад, на день народження. Кишенькові гроші батьки виділяють на харчування в школі, купівлю продуктів, які захочуть діти чи інших, не дорогих речей.
Ви також можете дізнатися:
- Виплати військовослужбовцям у разі поранення: коли та скільки?
- Товар з інтернет-магазину не прийшов: що робити?
- Як встановити факт батьківства після смерті батька та на що може претендувати дитина.
За матеріалами vikna.tv