Новини Одеси та Одеської області

Реставрація будинку Лібмана: вже вимальовується краса

Реставрація будинку Лібмана: вже вимальовується краса

Будинок Лібмана, сусід будинку Русова, реставрують в Одесі з 2019 року. Роботи то починали, то зупиняли, міняли підрядників. І ось, на третьому році реставраційних робіт, нарешті можна побачити, як виглядатиме оновлена пам’ятка архітектури.

За реставрацію будинку Лібмана взялися невдовзі після того як відновили будинок Русова, що по сусідству . Ну, як відновили. Там потім новий тротуар розвалювався і обличчя статуй перетворювалися на пляшки .

Але, загалом, будинок таки відреставрували і взялися за сусідній будинок Лібмана . Хотіли впоратися за рік, але потім вирішили, що за два теж нічого, а тепер виходить, що і три роки зовсім не погано.

Але, на честь нових підрядників, прогрес пішов набагато швидше. Спочатку будинок обзавівся новим дахом (старий не міняли, він просто впав) , а тепер ось і стіни тішать красою оздоблення крізь будівельні риштування.

Отже, дивимося, як виглядає будинок Лібмана зараз у лютому 2022 року.

Довідка

Будинок Лібмана – пам’ятка архітектури міського значення кінця XIX століття, розташована за адресою вулиця Преображенська, 23 (ріг вулиць Садової та Преображенської).

Будівля була споруджена у 1887-1888 роках на замовлення одеського підприємця Бернгарда Лібмана, який виробляв та реалізовував в Одесі з 1867 року хліб та кондитерські вироби.

Архітектор проекту – Меснер Е. Я., за участю Моргуліса І. А. та Нісса А.

Будинок був відомий в Одесі завдяки розміщенню в ньому пекарні та кондитерської, а також кафе з більярдними (обладнаними окремо від загального приміщення) – кав’ярні Лібмана. Кафе користувалося особливою популярністю в одеситів, оскільки було обладнане за останнім на той час словом техніки – електричне освітлення і т. д. Будинок і кафе, що в ньому, описані в оповіданнях О. І. Купріна. «Шпак» (1916 р.), І.О. Буніна «Галя Ганська», В. П. Катаєва «Хутірець у степу».

У післяреволюційний період верхні поверхи (включно з мансардами) були поділені на комунальні квартири. На першому поверсі ташувалися різноманітні установи, серед яких найвідоміші — Центральна ощадна каса № 5340 (кінець 1920-х — початок 1930-х років), румунське видавництво «Букул» (у роки окупації 1941-44 років), букіністичний магазин. (1950-ті роки).

Ще новини Одеси про будинок Лібмана:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції