Новини Одеси та Одеської області

Високий тиск: які симптоми мають стурбувати

Високий тиск: які симптоми мають стурбувати

Не буде перебільшенням сказати, що високий артеріальний тиск (гіпертонія) – бич нашого часу. Від нього страждають мільйони людей у всьому світі. І, на жаль, дуже багато хто часто не надає значення деяким небезпечним ознакам, за якими можна запідозрити недобре і вчасно вжити необхідних заходів. А ігнорувати гіпертонію не можна – дуже часто вона здатна призвести до серйозних проблем зі здоров’ям і навіть смерті.

Високий кров’яний тиск, також відомий як гіпертонія – це стан, при якому тиск крові на стінках артерій занадто великий.

Нормальний в людини артеріальний тиск становить близько 120/80 мм ртутного стовпа. Коли тиск крові постійно перевищує цей нормальний діапазон, він навантажує артерії та життєво важливі органи, такі як серце, мозок та нирки.

Які симптоми високого тиску необхідно своєчасно розпізнавати?

Головний біль

Одним з найпоширеніших симптомів високого артеріального тиску є сильні та постійні головні болі. Вони можуть виникати з боків голови та посилюватися при фізичній активності. Також ці болі можуть мати пульсуючий характер.

Запаморочення

Ще один небезпечний симптом – постійні запаморочення. Порушена концентрація уваги може виникнути через недостатній приплив крові до мозку, викликаний гіпертонією.

Задишка

Якщо ви виявите, що задихаєтеся після мінімального навантаження або навіть у спокійному стані, це може вказувати на те, що ваша серцево-судинна система зазнає труднощів через підвищений артеріальний тиск, спричинений гіпертонією.

Біль у грудях

Біль у грудях ніколи не слід ігнорувати, адже він може вказувати на проблеми із серцем, пов’язані з високим кров’яним тиском.

Втома та порушення сну

Постійна втома, незважаючи на відпочинок чи порушення сну, іноді може бути пов’язана з неконтрольованим високим рівнем артеріального тиску, що впливає на загальний кровообіг в організмі.

Проблеми із зором

Високий артеріальний тиск також може негативно вплинути на ваш зір. Розмитий зір, труднощі з фокусуванням або навіть раптові порушення зору можуть бути ознаками того, що гіпертонія впливає на кровоносні судини у ваших очах.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції