Новини Одеси та Одеської області

Не з’їхати з глузду від війни: в Одесі відкрився безкоштовний психологічний центр, який працює за унікальною системою

Минулі декілька днів ворог надто потужно обстрілює Одесу й змушує нас добряче нервувати. Проте є й хороша новина: у місті з’явилося ще одне місце, де вам допоможуть впоратися зі стресом, – це мультифункціональний центр психологічної допомоги «Еквілібріум». Туди може звернутися кожен одесит, причому абсолютно безплатно. Про те, як працює «Еквілібріум» «Одеське життя» поговорило з його працівниками.

Що таке центр психологічної допомоги «Еквілібріум»?

Психологічний центр «Еквілібріум» відкрився минулого тижня за участі громадського руху «Віра, Надія, Любов» та закордонних донорів з Нідерландів.

Цей заклад є унікальним не тільки для Одещини, а й для всієї України, бо тут працює мультидисциплінарна команда. Прийняти одеситів готові не тільки психологи, а також психотерапевти, невропатологи та навіть сімейні лікарі. Все це зроблено для того, щоб пацієнти могли отримати, у разі потреби, комплексне лікування.

Одесский психолог Никита Пермяков

Микита Пермяков

«Переклад слова «Еквілібріум» – це рівновага, баланс. Це те, що мають набути наші клієнти – саме внутрішньої психологічної рівноваги. Ми будемо працювати згідно з інтегрованим підходом, бо дуже часто людям потрібен супровід не тільки психолога, а й медичних фахівців – невропатолога та психіатра. Але державні заклади не забезпечують високий рівень такого супровідну у комфорті. Якщо пацієнт завітає до психолога «Еквілібріума», і психолог вважатиме, що людині потрібна ще й консультація психіатра, людина перейде в інший кабінет та комфортно отримує всі послуги», – розповідає психолог, координатор «Еквілібріума» Микита Пермяков.

Чому психологічний центр працює безкоштовно?

Всі послуги центру є абсолютно безкоштовними, адже його роботу фінансує голландський фонд Stichting Vluchteling (SV). Ця організація була створена після Другої Світової війни задля допомоги біженцям. Зараз у SV є багато програм з медичної підтримки та гуманітарної допомоги. Голландський фонд допоміг запустити «Еквілібріум» в Одесі для того, щоб покращити психологічне й фізичне здоров’я українців під час війни. Раніше Stichting Vluchteling ніколи не відкривав своїх представництв в інших країнах, але події в Україні змінили позицію фонду.

Эмблема голландского фонда помощи беженцам Stichting Vluchteling

Емблема голландського фонду допомоги біженцям Stichting Vluchteling

«Це дуже особливий проєкт для нас. Ми плануємо вести його рік. А потім подивимося, може його почнуть підтримувати уряд чи місцеве самоврядування. Ми розуміємо, що потрібен час для того, щоб проєкт розвинувся та показав себе» – каже Антоній Альберт Хейзер, представник Stichting Vluchteling.

Антоний Альберт Хейзер – представитель голландского фонда помощи беженцам Stichting Vluchteling

Антоній Альберт Хейзер

За словами психолога Микити Пермякова, одесити матимуть змогу не тільки безкоштовно звернутися до спеціалістів «Еквілібріуму», а також отримати безкоштовні ліки.

Хто може отримати безкоштовну психологічну допомогу в «Еквілібріумі»?

До нового психологічного центру можуть звернутися:

 • військові;
 • родини військових;
 • ВПО;
 • жінки;
 • діти;
 • підлітки;
 • багатодітні родини;
 • люди, які знаходяться в складних життєвих обставинах;
 • інші верстви населення, які потребують психологічної допомоги.

Записатися на прийом до «Еквілібріуму» може будь-який українець, який зараз знаходиться в Одесі. Хвилюватися за те, що ваша проблема буде замалою для спеціалістів центру не варто, адже «замалих проблем не існує», – переконує психолог Микита Пермяков.

Посетители «Эквилибриума»

Відвідувачі «Еквілібріуму» на відкритті центру психологічної допомоги

Мета центру – прийняти приблизно 4 000 осіб за 10 місяців. Для цього у центрі створені 7 кабінетів для індивідуальних консультацій та два великих зали для групових зустрічей. Перші пацієнти вже почали записуватися на прийом до фахівців «Еквілібріуму».

«Тільки за два дні до відкриття в нас прийшли на консультацію психолога 6 людей. Зараз до невропатолога вже записані 5-6 пацієнтів. Також до нас повинні завітати 4 військовослужбовці», – каже Микита Пермяков.

Кабинет психотерапевта в Одессе, в центре бесплатной психологической помощи «Эквилибриум»

Кабінет психотерапевта

Але хвилюватися за те, що безкоштовних місць не вистачить на всіх не треба. За словами засновників центру, у разі потреби їх особистий штат може бути розширено. Крім того, на базі «Еквілібріуму» матимуть змогу працювати й інші організації чи державні установи, які надають безкоштовну психологічну допомогу. Тому фахівців вистачить на всіх.

Большой зал для групповой терапии центра бесплатной психологической помощи «Эквилибриум»

Великий зал для групової терапії

Які види психологічної допомоги можна отримати в «Еквілібріумі»?

У новому психологічному центрі кожен зможе отримати консультацію:

 • дитячого психолога;
 • травмофокусованого психолога;
 • практичного психолога;
 • психотерапевта;
 • невропатолога;
 • сімейного лікаря.

Тривалість та алгоритм лікування у центрі визначатимуть фахівці, але вважається, але для кожної людини цей термін є необмеженим.

«Критерієм закінчення психотерапії буде саме якісний показник, коли пацієнт скаже, що йому стало краще. Ми працюємо до одужання», – каже психолог Микита Пермяков.

Место для приёма пациентов в центре бесплатной психологической помощи «Эквилибриум»

Місце для прийому пацієнтів

Що ще є у новому центрі, окрім індивідуальних консультацій психологів?

 1. Відвідувачі матимуть змогу відвідувати групові тренінги та терапії.
 2. Психологи зможуть безкоштовно проходити підвищення кваліфікації, супервізії та інтервізії.
 3. Жителі Одещини отримують можливість викликати до дому мобільну бригаду медичних фахівців (сімейного лікаря, невропатолога або психіатра).
 4. У соцмережах «Еквілібріума» кожен охочий зможе отримати необхідні знання щодо психологічного здоров’я.

«Ми плануємо працювати з населенням щодо боротьби зі стигматизацією щодо отримання психологічних послуг. Ми будемо вести дуже багато комунікації через соціальні мережі, для того, щоб люди розуміли, що звертатися до психолога чи психіатра – це є нормою», – пояснює психолог Микита Пермяков.

Як потрапити на прийом до безкоштовного психологічного центру?

Для того, аби потрапити до «Еквілібріуму», достатньо записатися в адміністратора за номером (093) 903 33 90. Працівник центру докладно розповість про безкоштовні послуги та вибере разом із пацієнтом зручний час для зустрічі. «Еквілібріум» відкритий з понеділка по п’ятницю з 11:00 до 17:00 за адресою Велика Арнаутська, 53.

Эмблема центра бесплатной психологической помощи «Эквилибриум»

Емблема центру безкоштовної психологічної допомоги «Еквілібріум»

Психолог – перший фахівець, до якого записують відвідувачів. Після первинної консультації, працівники центру вирішують, чи потрібна пацієнту допомога додаткових спеціалістів.

Чи можна прийти на прийом психіатра анонімно?

Чи надає центр анонімну психологічну допомогу? Для того, щоб отримати допомогу «Еквілібріума», потрібно завести картку клієнта. Для цього у центрі вас попросять надати свій паспорт або інформацію із застосунку «Дія». АЛЕ! Ви все таки отримаєте психологічну допомогу анонімно. Персональна інформація пацієнтів не буде відображатися навіть в офіційних звітах.

«Ми не розповсюджуємо приватні дані пацієнтів. Кожен клієнт буде закодований коротким шифром. Саме цей шифр позначатиметься у звітах до наших донорів. Тобто приватних даних ми нікому не передаємо», – запевняє координатор центру Микита Пермяков.

Безкоштовна психологічна допомога військовим: лікування контузій

Центр вже почав приймати військових, яким потрібна психологічна та медична допомога. Це може бути консультування з приводу ПТСР або будь-якої психологічної проблеми, але дуже важливо, що багатопрофільний підхід дає змогу лікувати в «Еквілібріумі» наслідки контузій.

Одесский клинический психолог Сергей Сивцов

Сергій Сівцов

«Контузії – це струси головного мозку, через які у людини може змінюватися поведінка та емоційний стан. Тому ці травми лікуються не тільки медикаментозно, а й за допомогою психологів. Після контузії можуть виникнути такі проблеми, як затинання, сильний головний біль, запаморочення. Все це іноді можна полегшити, коли працюєш саме з психологічним компонентом», – пояснює клінічний психолог Сергій Сівцов.

У центрі військовим можуть зробити нейрофізіологічну діагностику та подивитися, чи порушена у пацієнта пам’ять, увага, слух чи мовлення. Також психологи дивляться на психологічний стан, та виявляють, чи є у військового тривожність, депресія тощо. Після цього фахівці розробляють індивідуальні стратегії реабілітації бійців.

«В моїй практиці люди із затинаннями після контузії покращували своє мовлення. Тобто прогноз в контузіях необов’язково має бути негативним. Доведено: якщо у пацієнта є дуже сильна мотивація на одужання, він має більше шансів вирішити свою проблему. Психологія як раз і допомагає підвищити емоційний стан людини», – пояснює клінічний психолог Сергій Сівцов.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції