Новини Одеси та Одеської області

Навколо одеського Нового базару: чим торгуємо, як шуткуємо?

Навколо одеського Нового базару: чим торгуємо, як шуткуємо?

Це ж тільки здається, що старий-старий одеський Новий базар, який розташований в центрі міста, може цілком і повністю задовольнити потенційного покупця. А от якщо пройти навколо ринку, ретельно придивитись, то ціла «торгова екскурсія» вийде. Пройдемось?

Вулицею Кінною – до Нового базару

По-перше зауважимо: Новий базар знаходиться в «чотирикутнику», який складається з вулиць Кінної, Торгової, Новобазарного провулка та Князівського провулка.

От чимчикуємо вулицею Кінною, яка веде до одного з входів (ой, як їх багато!) на ринок.

Тут по дорозі можна купити багато чого. Головний товар – фрукти-овочі. Називається це все «доріжка».

Одесса, улица Конная
на улице Конной в Одессе
Дорожка на улице Конной в Одессе
На улице Конной в Одессе2

На базар не заходимо, йдемо далі: і перед вами магазини з фарбами, будматеріалами і багатим асортиментом ще чогось для тих, хто, як то кажуть, має «золоті руки». До речі завітати в ці магазинчики можна і з самого базару, і з Кінної: все продумано, ви тільки заходьте, купляйте.

Тут вас зустрінуть і молоді деревця, й сучасні сидіння (спека не дасть вам на них відпочити), і ненав’язливі жарти. Ось, наприклад, звичайне пластикове крісло, де сидить продавець в очікуванні покупців чомусь назване «французьким»… Далі (див. фото) – по тексту…

на улице Конной в Одессе3
Одесский юмор: стул на улице Конной
на улице Конной в Одессе4
на улице Конной в Одессе5
на улице Конной в Одессе6

Новобазарний провулок: зі своєю атмосферою

Так, пройшли Кінну, що тягнеться повз Нового базару, завертаємо на Новобазарний провулок. Тут «подорожньої» торгівлі не має. Є декілька магазинчиків, маленьких кав’ярень, все для саду-городу. Квітковий рай Нового базару теж починається у цьому провулку. Ну ще й розписаний паркан зустрінеться вам по дорозі. В цьому провулку – своя атмосфера. На відміну інших вулиць навколо Нового ринку він тихіший-спокійніший. До речі, тут розташована одна з автостанцій міста.

Одесса, Новобазарный переулок
Одесса, Новобазарный переулок2
Одесса, Новобазарный переулок
Одесса, Новобазарный переулок4

Торгова біля Нового базару: така звична метушня!

І от ми виходимо на Торгову. Повертаємо голову праворуч – перед нами «філіал» одеської Староконки. Хоча й не поруч з ринком, але зветься «біля Нового».

А нам – ліворуч, бо з цього місця розгортається той самий квітковий рай Нового базару. Повз нього треба пройти, вдихаючи аромати літніх квітів і, звісно ж, кави. Бо кав’ярні-крихітки є й тут, і там, і на кожному кроці.

На улице Торговой в Одессе
На улице Торговой в Одессе2
На улице Торговой в Одессе3
На улице Торговой в Одессе4
На улице Торговой в Одессе5

За квітами – вхід на оптовий ринок Нового базару. Ні, не заходимо, нас же сьогодні цікавить все, що навколо історичного ринку. А далі – усілякі магазинчики, оптика, теж молоді деревця. Можна, звісно, присісти і на нові лавки, що тепер тут розташовані. Але – знов таки – ну дуже заважає спека.

На улице Торговой в Одессе7

Вхiд на оптовий ринок

Ага, доходимо до головного входу і на сам ринок, а незабаром милуємось кішкою Базариною, що охороняє цей історичний корпус. Поруч з кішкою фотографуються й досі: все ж таки Базарина – ще один символ Нового ринку.

На улице Торговой в Одессе6

Вулиця Торгова. Вхід у м’ясо-молочний корпус охороняє Базаріна

Вулиця Торгова біля Нового базару – це завжди метушня. Вона вже звична. А от звикнути до дизайну магазинчиків біля Нового ринку аж ніяк не можна: таке враження, що тут проходить конкурс на найкраще оздоблення… До речі, завжди нове.

Торговая, вход на Новый базар

Торгова. Головний вхiд на Новий базар

Князівський провулок – містечко майстрів

Знову повертаємо – і ми вже проходимо повз Нового базару по Князівському провулку.

До речі, саме тут один з входів на Новий базар зветься «Новий ринок». Головний же вхід на Торговій звично сповіщає, що це – «Новий базар». Тому, мабуть, всі, хто живе поруч, називає ринок (базар) просто: «Йду на Новий».

Ну а Князівський провулок – це таке собі містечко майстрів. Тут вам і ключі зроблять, і взуття приведуть до ладу, і все таке інше. Тому, мабуть, назва «Мультімайстер» нікого не здивує.

Ну а щоб не переплутати, то навіть з’являються «іменні» назви майстерень. Щоб ніхто нічого не переплутав…

Одесса, Княжеский переулок
Одесса, Княжеский переулок2
Одесса, Княжеский переулок3
Одесса, Княжеский переулок4
Одесса, Княжеский переулок5

Так що це тільки здається, що маємо ми собі в центрі міста невеличкий історичний ринок. По-перше, не такий він вже й невеличкий. По-друге, навколо нього – жвава торгівля з численними послугами. Головне – нічого не переплутати!

Читайте також: Одеські герої і не лише: корпус Нового базару став ще й виставковим залом.

Фото авторки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: