Відгуляно всі зимові свята, ну хіба що ще День Святого Валентина на горизонті. Втім, ринок – місце не так святкове, як побутове-повсякденне. Але це дивлячись який базар. Адже у кожного свій характер. І ось довелося мені почути цими днями щось на зразок відомої одеської суперечки, що на Новому, мовляв, усе дороге. І знаєте, що було у відповідь? «Зате у нас тут все за феншуєм!».
Лютневий феншуй на найстарішому Новому базарі в розпалі. Адже це на Привоз – строго за покупками. А тут і з коляскою матусі приїжджають, мимо мчать молоді на самокатах; хтось – на велосипедах-мопедах.
І прийти сюди із собачкою в новому дог-прикиді – саме те. Тому що і місце в тиші знайдеться, де можна кави попити, за життя поміркувати, і насолодитися викладеним-вивішеним товаром, бо куди не глянь – все тут немов конкурс сучасних арт-об’єктів та інсталяцій.
У м’ясний-молочний корпус зазирнеш – тебе бик усміхнений зустріне, хай навіть уже без ялинки. Справді, чому б не бик, якщо м’ясо поруч продають. Трохи далі – раки в мега-акваріумі “завелися” (ясна річ не по три або по п’ять, а задорожче).
Та й давній арт-об’єкт у вигляді унітазу (він же – конячка, він же – гойдалка) теж собі стоїть на місці. Спробуй не посміхнись, проходячи мимо.
Ви все це вже бачили, і навіть знаєте, що Кіса з Осею – у тому ж м’ясо-молочному корпусі проживають разом із рештою «пам’яток»? Тоді вам – у торгові ряди, причому – в усі! – бо на Новому ринку ніколи не знаєш, на яку інсталяцію натрапиш, ви ж тільки посміхайтеся, та й купуйте, щоб були ви нам здорові.
Неспішний Новий базар, адже він і зона відпочинку, і прогулянкова зона, і «просто так, подивитися». І у рибного корпусу (ну чи великого магазину на території ринку) прочитаєте ви оголошення про те, що кота чіпати не треба, а от скинутися на корм для нього – дуже вітається. І станете озиратися – де ж той кіт, про якого йдеться? Не шукайте: він десь ходить по ринку, неквапливо оглядає територію, перебуваючи в повній впевненості, що він тут – головний.
Коти на Новому ринку всі головні, а ще – ситі, випещені. Саме перший хвостатий персонаж на Котячій стежці з’явився саме тут. Тому що його прототип (кішка Базарина) розчулювала своєю чисто одеською вгодованістю навіть тих, хто до хвостатих зовсім байдужий.
Ще зовсім недавно Новий потопав у всьому різдвяно-передноворічному. А тепер непомітно по-лютневому змінився: вже й зима-не зима, але ще й не весна. Яскравих картинок хочеться на тлі не скрізь ще снігу? Отримайте!
Іграшки у вигляді мультяшних персонажів теж вивішені «за феншуєм». Зовсім необов’язково, що саме тут ними торгують. Тут ними ще й прикрашають свою торгову точку. Ну, щоб покупець усміхнувся. Усміхнений покупець – виключно «новобазарний» покупець.
Він не поспішає, він не пересувається Новим базаром «бігом». Він ніби просто ходить, неквапливо роблячи дорогою покупки. Загалом – «все за феншуєм».
Читайте також:
- Старый-старый Новый рынок: делаем базар и немножко гуляем;
- «Бриллиантовая» черешня по-одесски: ценники убрали, цена осталась;
- Август по-одесски: Новый базар в переливах лета и цен;
- Одесские герои и не только: корпус Нового базара стал еще и выставочным залом;
- Бык вместо Бендера и другие новогодние сюрпризы старого Нового базара.
Фото авторки