Ні для кого не секрет, що сало – це свого роду візитівка України. Воно чудово доповнює чимало страв, може вразити глибоким і насиченим смаком і до того ж може принести нашому організму чимало користі. Однак не слід забувати, що цей продукт піде на користь далеко не всім.
У чому користь сала?
Найкраще сало «заходить» нашому організму в солоному або маринованому вигляді, і саме так воно принесе найбільшу користь для здоров’я, тому що після смаження та копчення продукт може втратити деякі з цих властивостей.
За словами дієтологів, побоювання, що із салом ми отримуємо дуже багато холестерину, надто перебільшені і навіть неправильні. При споживанні 20-30 г сала на день (рекомендована кількість) в організм потрапляє лише 30 міліграмів холестерину.
Натомість сало містить холін – вітамін В-комплексу, що бере участь у метаболізмі. Також завдяки наявним у ньому лецитину сало чудово впливає на судини та клітинні мембрани.
При цьому найкраще вживати сало вранці та в обід – саме в цей час ви зможете отримати від нього максимальну кількість енергії. А ось є сало пізно ввечері не дуже корисно: може погіршити ваш сон.
Кому сало не можна
Не варто додавати сало до свого звичного раціону, якщо у вас є проблеми з нирками. Уникати цього продукту також слід людям із хворою печінкою, гострою фазою панкреатиту та холециститу.
Проконсультуватися з дієтологом перед вживанням сала слід тим, хто прагне скинути кілька кілограмів. Сало є дуже калорійним продуктом і може спровокувати несподіваний набір ваги.
Також не варто давати сало дітям у ранньому віці, адже холестерин може негативно вплинути на здоров’я малечі.
Ви також можете дізнатися: