На сьогодні борги мешканців Одеси за опалення становлять 1 мільярд 179 мільйонів гривень. І КП «Теплопостачання міста Одеса» має намір гроші із боржників так чи інакше отримати. Як саме, “Одеському Життю” розповіла заступник мера Ганна Позднякова.
— Підприємство звертається до суду з позовом — у нас сьогодні майже 3000 таких проваджень. І виконавча служба примусово стягує кошти з неплатника. До того ж якщо справа доходить до виконавчої служби, до суми боргу додаються судові витрати, виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості. Крім того, блокуються банківські картки боржника, він не може виїхати за кордон, здійснити процедури з відчуження свого майна. Тож, звісно, платити треба, – розповіла Ганна Позднякова.
Щоправда, викласти одноразово нерідко вельми відчутну суму боргу можуть далеко не всі. Але не доводити справу до суду можливість є.
- По-перше, у разі критичного фінансового становища можна звернутися до центру соціального захисту: написати заяву на отримання матеріальної допомоги для оплати комунальних послуг.
- По-друге — укласти договір про реструктуризацію боргу з КП «ТМО». У цьому разі заборгованість можна оплачувати частинами, закриваючи водночас поточні платежі. Це гарантує, що підприємство до суду не звернеться і не стягне борг одразу ж у повному обсязі.
Внутрішньобудинкові тепломережі теж готуються до старту опалювального сезону. За їх справність відповідають ЖКСи, керуючі компанії, ОСББ. А стан готовності зобов’язані перевіряти фахівці КП «ТМО». За словами Ганни Позднякової, на сьогодні до експлуатації готові близько 90% внутрішніх мереж багатоквартирних будинків.
Читайте також: Опалювальний сезон вже на підході: як Одеса готується до холодів та блекаутів
Утім, на усунення недоліків є ще майже місяць — в Одесі опалювальний сезон останніми роками раніше листопада не починається. І готуватися до прийдешніх холодів мають не лише комунальники, а й містяни. Пережити ще одну військову зиму можна лише разом.
Читайте також: