Новини Одеси та Одеської області

Якою має бути мінімальна зарплата в Україні

Якою має бути мінімальна зарплата в Україні

Українська профспілка заявила про намір боротися за більш значне збільшення мінімальної заробітної плати наступного року, ніж запланував Кабінет міністрів.

Як повідомляється на сайті Федерації профспілок, мінімальна зарплата має бути зіставною з фактичним прожитковим мінімумом з урахуванням прогнозованого рівня інфляції.

Мінімальна зарплата: як профспілки пропонують її змінити?

За оцінками аналітиків, у 2024 році прожитковий мінімум українців досягне 9,26 тис. грн, тому що уряд заклав до бюджету мінімальну зарплату у розмірі 8 тис. грн.

Профспілки звертають увагу на те, що проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» знову передбачено занижені розміри основних державних соціальних стандартів та гарантій. Водночас, вони впевнені, що умови в економіці країни цілком дозволяють підняти мінімальну зарплату до відповідності з прожитковим рівнем.

Мінімальна зарплата українців не влаштовує профспілки

На думку профспілок, навіть на тлі війни бізнес успішно проходить адаптацію, а українські банки б’ють рекорди за прибутковістю – за перші півроку вони заробили 83,2 млрд грн, що у 24,5 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року – 3,4 млрд грн.

«Економіка «поставлена на військові рейки» і працює на перемогу, кожен працівник робить свій внесок у її наближення»,

– сказано у повідомленні.

Також у профспілках впевнені, що саме занижена оплата праці ще до початку російського вторгнення стала ключовою причиною критичного відтоку кваліфікованих кадрів з країни, а війна лише посилила негативні тенденції.

«Невже зараз, коли сотні тисяч українських робітників пішли на фронт захищати країну, тi, що залишилися працюють на межі своїх сил, а мільйони членів їхніх сімей поїхали за кордон, ми не усвідомлюємо, що низькі зарплати сьогодні – це неповернення наших із вами співвітчизників завтра ?»

– висловлюють стурбованість у профспілках.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Люба
Люба
7 місяців тому

Хай самі живуть за 8 т. Зажиріли там. Народ ледве виживає а вони нажертися неможуть. Їм 200 тисяч невистачає, щоб дитину до школи відправити. А нам має вистачити 5597 це чистими на рукі. Бажаю Вам панове, щоб Ви жили на мою зарплату. Я думаю це мрія всього народу.

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції