Новини Одеси та Одеської області

Кого комарі кусають частіше і як цього уникнути?

Кого комарі кусають частіше і як цього уникнути?

Цих надокучливих і докучливих комах не дарма називають шкідниками літніх вечорів. Так, комарині укуси не смертельні й особливої небезпеки для людини не становлять, але як же іноді дратує цей постійний свербіж… Чи є способи цього уникнути? І чому одних людей комарі кусають частіше, ніж інших?

Як довели вчені, одних людей комари кусають частіше за інших. Також дослідження показали, що для вибору жертви комарі використовують свій нюх. Отже, запах деяких людей для них привабливіший. Однак людина може змінити свій запах за допомогою парфумів, мила. раціону і т.д. Які з цих змін справді запобігають укусам комарів?

Марка мила

Американське дослідження 2023 показало, що використання мила брендів Dove і Simple Truth робить деяких людей більш привабливими для комарів. А виріб бренду Native відлякує їх.

Однак це тенденція, а не правило: адже є категорія людей, для яких бренд мила не має значення у відносинах з комахами.

Водночас, деякі експерти радять поекспериментувати з марками мила. Але гарантій, що це допоможе ніхто не дає.

Банани

Також дослідники з’ясували, що руки людей, які щойно з’їли банан, залучають комарів своїм ароматом. Однак це знову ж таки не правило.

До того ж, ця закономірність не стосується всіх фруктів. Наприклад, ті ж методи дослідження вчені використовували і з виноградом, але не помітили жодних змін у привабливості добровольців для комарів.

Комариный укус

Пиво

У 2010 році вчені перевіряли, як комарі реагують на людей до та після споживання пива та води. Після пива запах тіла людини був привабливішим для комах. Однак їх переваги не змінилися після споживання води.

Дезодорант

Як показали дослідження, дезодоранти містять з’єднання ізопропілтетрадеканоат, що відлякує комарів – частини тіла, вкриті дезодорантом, не піддаються укусам цих комах. Фактично кількість комарів на шкірі зменшилась на 56%.

У той же час з’ясувалося, що спітніла людина стає для цих комах більш привабливою. Отже, слід не забувати про використання дезодоранту під час тренувань.

Часник і вітамін В

Є твердження, що часник та добавки вітаміну В здатні відлякувати комарів. Проте вчені спростували цей міф ще 2005 року. Змін у кількості укусів між людьми, які споживали часник чи плацебо, зафіксовано не було. Тобто злякати комарів часник не здатний.

Те саме довело і дослідження щодо прийому добавок вітаміну В.

Репелент ДЕТА

Репелент – хімічна речовина, яка відлякує комах, кліщів, гризунів та птахів. ДЕТА – один із найпопулярніших компонентів засобів від комах. Його запах не дуже приємний як для людей, так і комарів. Але, як стверджую вчені, засоби з ДЕТА найдовше захищають від укусів комарів, порівняно з іншими репелентами.

Обробка одягу інсектицидом

Не подобається наносити репелент на шкіру – побризкайте інсектицидом на одяг. Наприклад, перметрином радять експерти. Цей метод широко використовується військовими.

Читайте також:

Фото Zn.Ua та Adme

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції