Новини Одеси та Одеської області

Кліщі: як захиститися та що робити коли вас вкусили

Кліщі: як захиститися та що робити коли вас вкусили

Навесні з пробудженням природи прокинулися і кліщі. Ці павукоподібні тварини будуть активними до листопада. Тому поки ви відпочиваєте на природі разом з дітьми та пухнастиками, пам’ятайте про це. Разом з вами тусуються і кліщі.

Мій перший кліщ. Історія з гарним кінцем  

Розказую особисту історію про цю неприємну тварину. Свого першого і поки єдиного кліща я спіймала в ботанічному саду. Я тоді впевнено розмістилась посеред стриженої трави ботсаду, слухаючи музику. Гарно і солодко було в затінку дерев. Та післясмак проведеного часу тривав недовго. Поки я не прийшла після прогулянки й прийняла душ. Отам я і познайомилась зі своїм першим кліщем. Він якимось чином заліз під мої джинси і зачепився за ногу в області стегна. Я його здерла. Він був маленьким, круглим і з лапками. Зовнішність у нього характерна, сплутати з іншою комахою важко. 

Розпанікувалась тоді сильно. Але зібралась і почала діяти: кліща – в окрему ємність, а повідомлення про укус – сімейній лікарці. То був вихідний і відповідь я отримала наступного ранку. Терапевтка запитала, чи вкусив кліщ. І я зрозуміла, що, мабуть, він не встиг. Лікарка порадила спостерігати за своїм загальним станом, температурою і місцем, де я знайшла тварину. І одразу дала рекомендацію, що в разі будь-яких симптомів варто пропити антибіотик три дні. А от самого кліща нікуди нести перевіряти не треба. Хоча він досі у мене лежить в пробірці. Як трофей. 

Все позаду, почуваюсь добре. В ботсад поки ні ногою.   

Чим небезпечний укус кліща

Лікар загальної практики — сімейної медицини Лілія Ляшкова розказала, що укус кліща небезпечний. Його контакт з людським тілом може призвести до кліщового енцефаліту (бореліоз, хвороба Лайма). «Починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну», – розказала фахівець. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система. Це може призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків. Переносником інфекції є іксодові кліщі, що у двадцяти відсотках випадків заражені бактерією Borrelia. 

Що робити, якщо кліщ вас вкусив?

Лілія Ляшкова наголосила, якщо так сталося і кліщ вже впився, не намагайтесь самостійно його видалити. Зверніться до травмпункту, а після цього до сімейного лікаря. Важливо: найефективніша профілактика кліщового енцефаліту в перші двадцять чотири години після укусу. «Постконтактну профілактику хвороби Лайма здійснюють прийомом антибіотика. Його дозування та вибір залежить від ваги, супутньої патології та індивідуальних особливостей пацієнта», – наголосила спеціалістка. 

Не нехтуйте зверненням до лікаря. Бо ви ж не профі на всі мізки, правда? Самолікування не лікує, а може скалічити. І щеплення від Лайм-бореліозу не існує.

Що робити аби не допустити укусу кліща? 

Лікар загальної практики — сімейної медицини радить ретельно збиратися на прогулянки до лісу чи парку. 

Аби не спіймати кліща, краще:

  • одягнути закрите взуття з високими шкарпетками; 
  • на голову: кепку, або хустку;
  • при виборі одягу віддати перевагу світлим тонам (верх – рукав нижче ліктя, низ – штани нижче коліна); 
  • використати репеленти для захисту від кліщів (речовини, що відлякують комах і інших істот: браслети, спреї, гелі);
  • після повернення з прогулянки ретельно оглянути одяг та шкіру; 
  • якщо гуляли з домашнім улюбленцем, обовʼязково подивіться, чи не приніс він додому небезпечного «сусіда». 

Немає жодних гарантій, що якась з порад вам допоможе. Але підготувавшись до можливих загроз, кліщ вже менше загрожуватиме вам, вашим дітям і хвостатим улюбленцям. Гарних приємних прогулянок усім. 

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції