Вода – незамінний елемент життя на планеті. І дуже часто люди, бажаючи убезпечити себе від шкідливих мікроорганізмів, використовують такий метод очищення води як кип’ятіння. Водночас навколо кип’яченої води склалося багато міфів: хтось вважає її небезпечною для здоров’я. Але чи все так жахливо насправді?
Після напруженої ситуації, що склалася після підриву рашистами Каховської ГЕС, українців настійно закликають відмовитися від вживання сирої води, особливо з відкритих джерел.
Але багато хто задається питанням: а як впливає на організм людини кип’ячена вода?
На думку вчених, вживання кип’яченої води ніяк не шкодить організму людини, але тільки в тому випадку, якщо така процедура була проведена один раз.
Часто люди кип’ятять воду, потім доливають туди свіжу рідину і вмикають чайник знову. І так до безкінечності. Внаслідок цього хімічний склад води змінюється.
Крім того, повторне кип’ятіння може бути небезпечним для здоров’я, якщо в рідині велика кількість кальцію. Як наслідок після вживання такої води в жовчному міхурі та нирках можуть утворитися камені, а також розвинутись артрит та атеросклероз.
Повторне кип’ятіння може негативно позначитися на смаку напоїв, наприклад, кави або чаю. Адже бульбашки, які у воді при нагріванні, є причиною підвищення рівня кислотності рідини.
Читайте також: