Країна-терористка росія не припиняє обстрілювати територію України ракетами та дронами. І часто сигнал повітряної тривоги можна почути вночі, додаючи нам тривоги та викликаючи безсоння. А вранці ми часто почуваємося невиспаними, втомленими та розбитими. Як можна допомогти собі після ночі обстрілу?
Їжте білкову їжу
Природна фізіологічна реакція на нестачу сну – бажання солодкого. Але, на жаль, після безсонної ночі смаколики не нададуть нам бадьорості, а лише посилять сонливість.
А ось їжа, багата на білок, навпаки, активує нейрони, що утворюють орексин – білкові молекули, що сприяють бадьорості. Тому після безсонної ночі найкраще поснідати яйцями, рибою, м’ясом чи сиром. А якщо дуже хочеться солодкого, слід з’єднати його з білком, наприклад, з’їсти солодку сирну запіканку.
Пийте каву, але в міру
Після ночі без сну дуже хочеться якнайшвидше отямитися, і руки самі тягнуться до кавоварки. Одна-дві чашки кави дійсно додадуть енергії, а ось від третьої та наступних краще відмовитися: великі дози кофеїну можуть спричинити тривожність чи нервозність.
Стаття на тему: Як правильно пити каву, щоб прокинутися і підбадьоритися
Поспіть вдень
Щоб відновити сили, можна подрімати вдень 20-30 хвилин, але не більше, інакше після пробудження почуватиметеся сонними та розбитими. Також не варто спати після 14 години, адже це може порушити нічний сон.
Найкращий час для денного сну – між 12:00 та 14:00 відразу після обідньої чашки кави. Кофеїн починає діяти приблизно через півгодини – за цей час ви встигнете подрімати і легко прокинетеся.
Прогуляйтеся на свіжому повітрі
Рух стимулюватиме активність мозку, а сонячне світло (навіть за хмарної погоди) посилатиме на сітківку ока сигнали про те, що зараз день – час бадьорості та активності, і організм блокуватиме вироблення мелатоніну. А ось важкі та інтенсивні тренування краще відкласти на ті дні, коли ви добре висипатиметеся.
Ви також можете дізнатися: Який фрукт допоможе в разi безсоння?
Будьте поблажливі до себе
Нестача сну знижує працездатність, уважність та пильність. Тому після безсонної ночі не намагайтеся бути на 100% ефективними. Прямо проговоріть із керівництвом, що ви зараз не в змозі якісно виконувати складні завдання, попросіть відкласти їх на завтра чи скоротити робочий день. Швидше за все, ваші керівники теж не спали вночі, бо підуть вам назустріч.
А наступного дня і далі спробуйте повноцінно висипатись.
Читайте також:
- Як позбутися нічних кошмарів;
- Стресс: чим він небезпечний і як вчасно розпізнати його симптоми;
- Запитай у лікаря: як відновити сон в умовах війни.
Джерело: rbc.ua, фото: 24 канал