Денний сон та його користь
Якщо ви ще думаєте, що денний сон потрібен тільки дітям, то помиляєтеся. Сомнологи та психологи, навпаки, радять мати таку звичку.
- По-перше, сон вдень підвищує працездатність та фізичну ефективність.
- По-друге, короткий денний сон покращує діяльність мозку та заспокоює нерви.
- По-третє, прискорює моторну реакцію та уважність людини.
Особливо денний сон необхідний тим, хто страждає вночі безсонням. А врахувати реалії сучасного українця та воєнний стан у країні, вночі не спить більшість людей. Завдяки такому відпочинку наш організм компенсує ті втрати енергії, які мав отримати у звичайному собі режимі сну. Тому, якщо ви відчуваєте втому або у вас сонний стан вдень — при можливості відразу ляжте спати. До речі, ідеальний приклад того, що нам необхідний денний сон — це «іспанська сієста». У деяких південних країнах пообідній сон став народною традицією. Це час після полудня, коли роблять перерву в роботі, щоб відпочити чи лягти спати.
Чим шкодить денний сон і скільки потрібно спати
Денний сон буде шкідливий тільки в тому випадку, якщо, як кажуть у народі — «переспати». Ідеальна тривалість сну після обіду – від 20 до 30 хвилин. Цього буде достатньо, щоб підбадьоритися та зарядитись новими силами. Сон близько години і більше викличе втому в організмі. Іноді це може загрожувати потемнінням в очах, слабкістю, нудотою та запамороченням. Спати лягати краще не пізніше 15.00, інакше переб’єте нічний сон. А щоб прокинутися вдень було легше, лікарі радять одразу після пробудження випити кави або міцного чаю, також рекомендується склянка води.
Читайте також: