Така тиха-тиха вулиця Заньковецької на Молдаванці… Ми побували тут у середині липневого дня, пройшлись її стежками, навіть трохи здивувались відсутністю перехожих. Тут наче як в модній рекламі: «Я колекціоную тишу»…
Від Балківської до Олексіївської площі
Ця невеличка вуличка починається з Балківської, закінчується на Олексіївській площі.
Вулиця названа на честь народної артистки України Марії Заньковецької (1854-1934), яка грала і на сцені одеських театрів.
До того вулиця недовго носила ім’я полярного льотчика Василя Молокова. А з самого початку вона мала назву Вигонна, бо саме тут розташовувались міські землі для вигону скота. Не знаю, і чому саме цю вуличку назвали на честь корифея української сцени?..
Зелена-зелена стара вулиця
Якщо Олексіївська площа і Степова – галасливі, жваві, то вулиця Заньковецької – навпаки. Її тиша навіть трохи лякає. Хоча, може, в цьому і є «особиста родзинка» старої вулиці. А ще вона дуже зелена, хоча звичних клумб, якими може похвалитися інші вулиці на Молдаванці, тут замало.
От чого тут багато, так це куточків, по яким можна вивчати усі види мощення одеських вулиць. А от старовинних лавових плит ви тут не знайдете: це ж вам не центр міста.
Не знайдете ви тут і сучасних супермаркетів, зате є лише одна невеличка крамничка.
Вулиця Заньковецької «обійшлася» без висоток. Є одна «сталінка», неподалік від якої сумує без реклами сучасний «борд».
Вулиця Заньковецької – це одно- чи двоповерхові дома і дивовижні балкончики. А от деякі ворота ще зберегли ознаки давніх часів: треба тільки придивитися уважніше…
До речі, якщо вирішили прогулятися цією вулицею, то частина вашої подорожі пройде через сквер Гамова. Це ще одна прикмета вулиці Заньковецької.
На честь зруйнованого храму
Шукаєте якісь цікавинки? Звісно, знайдете. Наприклад, тут вам на фасаді нагадають про те, що на Молдаванці живуть хороші люди.
Але якщо це просто гумор місцевого значення, то сучасний пам’ятник ви теж знайдете. Він встановлений не так давно на честь зруйнованого католицького храму.
І, до речі, нагадаємо, що цей храм став «героєм» і роману Ільфа та Петрова «Золоте теля».
Читайте также: Одесская улица Михайловская: смешение жанров, стилей и настроений.
Фото автора