В Одесі вивіски адвокатів та стоматологів маскуються під дорожні знаки – чи це правильно? (фото)

В Одесі вивіски адвокатів та стоматологів маскуються під дорожні знаки – чи це правильно? (фото)

Останнім часом в Одесі з’явилася своєрідна тенденція: рекламні вивіски адвокатських контор, ресторанів, готелів та інших приватних закладів «мімікірують» під дорожні знаки, що може спантеличувати водіїв.

Але наскільки доречним є такий «рекламний хід» на дорогах міста? І чи є управа на цих креативників? Про це розповів голова транспортної комісії, депутат Одеської міської ради Петро Обухов.

Одесі до Європи далеко?

Як зазначає у себе у Facebook депутат, зараз у Європі є така концепція: знаків на дорогах має бути якнайменше. Адже коли людина перебуває за кермом, вона витрачає на прочитання знаків свою увагу, відволікаючись від ситуації на дорозі. І у зв’язку з цим там «мінімізують навіть вказівники з назвою міст, вважаючи, що у всіх у машинах або на телефонах і так є навігатори».

Але, як зазначає Петро Обухов, Одесі до Європи ще дуже далеко. Так, раніше він звернув увагу на вивіску приватної адвокатської контори на вулиці на Малій Арнаутській, 66, а пізніше зазначив, що після його звернення незаконний знак із рекламою зі стовпа все ж таки прибрали.

вивіски під знаки2

Але втім подібних «знаків» (не плутати з легальними дорожніми знаками!) по місту ще більш ніж достатньо.

вивіски під знаки3

вивіски під знаки4

Читайте також: Знаки-загадки и с «законом» непонятки: что происходит на одесской Львовской? (фото, видео)

Покажчик одеського дельфінарію – місцева визначна пам’ятка

При цьому, як зазначає голова транспортної комісії, є два види таких табличок: у першому разі їх вішають самовільно, а у другому – це «знаки, узгоджені зі СМЕП та поліцією». Як приклад він навів покажчики стоматології, деяких SPA-салонів і навіть дельфінарію.

вивіски під знаки5

«Так, покажчик дельфінарію виявився легальним – він вважається загальноміською пам’яткою.

Але я не вірю, що знак, який вказує, скажімо, на стоматологію, додасть її власникам хоч одного клієнта. Не можу уявити собі ситуацію, що їде людина за кермом, бачить цю рекламу на стовпі і думає: «Піду я до них полечу зуби»,

– пише Петро Обухов.

За його словами, «потрібно мінімізувати інформаційний шум на вулицях та зайві знаки прибирати».

Тим часом деякі одесити зазначили, що це «не остання проблема в місті», а деякі так і зовсім зазначають, що такі таблички іноді зовсім не заважають, а, навпаки, допомагають зорієнтуватися. Та й кардинально відмовлятися від дорожніх покажчиків немає сенсу – які б не були хороші навігатори, є вони не у всіх.

А ви як гадаєте? Чи потрібні такі «знаки» на одеських вулицях?

Стаття на тему: Кам’яні джунглі Одеси: як адресні покажчики та таблички можуть спростити наше життя?

Читайте також:

Фото з Facebook-сторінки Петра Обухова

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції