Про це розповів одеський історик та фахівець із вивчення Голокосту Павло Козленко.
Створення музею ініціювала громадська організація Одеського центру вивчення Голокосту. Експозиція буде присвячена міжнародним етнічним та національним злочинам, у тому числі геноциду українського народу у сучасній війні.
Читайте також: Атака на художній музей: які картини постраждали і що було евакуйовано раніше
«У музеї ми розповімо нашим відвідувачам про всі геноциди щодо яких є рішення міжнародних трибуналів. Це і геноцид вірмен в Османській імперії, і геноцид кримськотатарського народу, геноцид у Руанді, у Сребрениці, геноцид ромів, Голокост, Голодомор українського народу та війна Росії проти України сьогодні. Нікому й на думку не могло спасти, що в XXI столітті знову будуть розстрільні ями, знущання, тортури та масові вбивства. Про все це треба говорити, щоб це в жодному разі не повторилося в майбутньому», — каже Павло Козленко.
Оскільки цей майданчик насамперед важливий для молодого покоління, розробку дизайн-проекту доручили студентам та викладачам Одеської державної академії будівництва та архітектури.
Чотири команди розробників уже презентували свої проекти на конкурсі, що відбувся 6 листопада. Найкращим був визнаний проект студенток четвертого курсу Архітектурно-мистецького інституту Віталіни Вербовицької, Орини Бабенцової та Орини Гончарової.
Це буде сучасний музей у новому форматі з інформаційними панелями, touch-столами, QR-кодами, якими можна буде дізнатися про історичні події докладніше. Також будуть представлені аудіозаписи — свідчення людей, які пережили Голодомор та Голокост. У музеї буде місце дослідженням, лекціям та дискусіям.
“Ідея в тому, щоб ви зрозуміли, що таке насправді диктатура, до чого вона призводить, чи це диктатура у фашистській Німеччині, чи це диктатура у більшовицькій, чи це диктатура в сучасній росії. Щоб ви зрозуміли, як ця диктатура впливала на розвиток держави та долі людей, щоб вам захотілося прийти додому та почитати більше, – зазначає Павло Козленко.
Остаточний варіант музею «Територія пам’яті» збере найвдаліші рішення всіх конкурсантів і буде, за словами історика, представлений у грудні цього року.
За матеріалами “Думської”