Новини Одеси та Одеської області

У багатьох одеських будинках подорожчало опалення: цифри у платіжках шокують

У багатьох одеських будинках подорожчало опалення: цифри у платіжках шокують

Одесити стали отримувати платіжки за опалення за грудень 2021 року. І багато хто виявив там лякаючі цифри: 3, 4, 5 тисяч гривень на місяць і навіть більше. Хоча у мерії обіцяли, що до кінця опалювального сезону ціни залишаться незмінними. Пояснюємо, чому так сталося.

Нові тарифи на тепло викликали шок у одеситів

Приблизно дворазове збільшення вартості тепла для багатьох одеських будинків шокувало та обурило одеситів. До цифр у три, чотири та навіть п’ять тисяч гривень вони не були готові, тим більше наприкінці минулого року у міській раді запевняли, що до закінчення опалювального сезону вартість оопалення залишиться незмінною. І для більшості одеських будинків ціна справді не змінилася.

Кому ж не пощастило опинитися серед тих, у кого тепло подорожчало і чому так сталося?

Кого торкнулося подорожчання опалення в Одесі та чому?

Споживачів, хто зіткнувся з подорожчанням опалення, можна поділити на дві групи:

  • Жителі будинків з автономними котельнями
  • Жителі будинків, не обладнаних лічильниками тепла

У першому випадку котельні перебувають у розпорядженні ОСББ або керуючих компаній і змушені купувати природний газ за цінами для комерційних організацій, яка за 2021 рік зросла приблизно вп’ятеро. Щоб компенсувати витрати на покупку газу, об’єднання мешканців та керуючі компанії змушені підвищувати ціну на тепло.

У другому випадку мешканці квартир у будинках без лічильників тепла стали багато в чому жертвами випадковості. Муніципальна влада поступово обладнує всі будинки, які отримують тепло у КП «Теплозабезпечення міста Одеси» (ТМО) тепловими лічильниками, але ще не встигла встановити такі прилади у всіх будинках.

Жителям таких будинків нараховують плату виключно з метражу квартир, не враховуючи витрати тепла на будинок, який фіксує лічильник. І тарифи в цьому випадку нараховуються інакше, ніж у разі наявності лічильника і при цьому не підпадають під обмеження вартості. Цією умовою і скористалися комунальники, щоб узяти з одеситів по максимуму.

Люди готові перекривати дороги

У КП ТГО, коментуючи ситуацію для «Суспільне. Одеса», зазначили, що планують встановити лічильники тепла у всі будинки, де їх ще немає, але зроблять це вже після завершення опалювального сезону. А поки що наполягають на тому, щоб власники квартир платили за завищеним тарифом.

Але суми, вказані в платіжках, непідйомні для багатьох сімей, і люди готові перекривати дороги, змусити комунальників змінити несправедливий, на думку одеситів, підхід до формування тарифів на тепло.

Про намір перекрити дорогу вже заявили мешканці будинку на проспекті Шевченка, 8. Там мешкає багато пенсіонерів і немає теплового лічильника. У результаті люди отримали платіжки від ТМО з цифрами, які вдвічі-втричі перевищують їхні пенсії.

Раніше “Одеське Життя” вже писало, що тепло в Одесі подорожчає вдвічі , але тоді ж міська влада пообіцяла субсидувати КП ТМО, щоб залишити тарифи для населення на колишньому рівні.

Також ми повідомляли про запровадження в Одесі абонементської плати за опалення .

Ще новини Одеси про опалення:

Фото “Суспільне. Одеса” та спільноти “Чорний список Одеса” у Facebook

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: