умер Папа Римский Франциск

Папа Франциск помер у Ватикані на другий день Великодня

Шукаємо менеджера з продажу реклами

У понеділок, 21 квітня 2025 року, на 89-му році життя помер Папа Римський Франциск. Смерть настала вранці, о 7:35, у його резиденції в будинку Святої Марти у Ватикані. Про це повідомив камерленго Святого Престолу кардинал Кевін Фаррелл. Папа відійшов до Господа після тривалої боротьби з хворобою.

Ще в лютому понтифіка госпіталізували через бронхіт, який ускладнився двобічною пневмонією та астматичними нападами. Попри покращення і виписку з лікарні 23 березня, повністю відновитися Франциск не встиг. Він пропустив великодні богослужіння, а напередодні смерті востаннє з’явився публічно на Пасху, коротко привітавши вірян.

Позиція Папи щодо війни в Україні

Українці, переважно, негативно ставилися до ролі понтифіка у спробах запобігання російсько-української війни. Його реакція була переважно загальною, він був “за все добре та проти всього поганого”.

Хоча Папа Франциск неодноразово закликав до припинення війни в Україні, він не казав, хто винний у її розв’язанні, не звертався до путінської Росії хоча б з проханнями зупинити кровопролиття.

По темі: Папа Римський Франциск: голуб світу чи поплічник путіна?

Навіть в гуманітарних питаннях, як от повернення викрадених українських дітей та обмін полоненими, Католицька церква та її керманич віддали ініціативу східним шейхам.

Хоча у своїх промовах він висловлював співчуття українському народу та називав війну “ганьбою для людства”. У січні 2025 року понтифік звернувся до світової спільноти із проханням працювати над умовами справедливого і тривалого миру, підкреслюючи, що війна вже майже три роки знекровлює “мученицьку Україну”.

Останнє великоднє благословення Папи Франциска, за день до його смерті, включило молитву за припинення війни в Україні й Гази та звільнення військовополонених і політв’язнів. Але, знов, конкретні справи за його словами українці не побачили.

Франциск – перший у світі папа родом не з Європи

Франциск, в миру — Хорхе Маріо Бергольйо, народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в родині італійських емігрантів. Його батько працював на залізниці. Юнак працював охоронцем, прибиральником і лаборантом, поки не відчув покликання до священства у 17 років.

У 21 рік вступив до ордену єзуїтів, навчався у Чилі та Аргентині, здобув філософську освіту й викладав у католицьких закладах. Згодом став ректором семінарії, духовним наставником, єпископом Буенос-Айреса, а з 2001 року — кардиналом.

13 березня 2013 року Бергольйо обрали 266-м Папою Римським — першим з Нового Світу, першим єзуїтом і першим неєвропейцем за понад 1200 років. Ім’я “Франциск” він взяв на честь святого Франциска Ассізького.

Реформатор, гуманіст, новатор: чим запам’ятався Папа

Загалом, Папу Франциска вважають символом відкритості та милосердя. Він жив скромно, відмовився від розкоші, користувався громадським транспортом, мешкав не в Апостольському палаці, а в готельному будинку Санта-Марта.

Серед його ініціатив — реформи у Ватикані, аудит фінансів, боротьба з корупцією, спрощення процедури визнання шлюбу недійсним. Він запустив мобільний додаток для молитви, встановив душові для бездомних біля базиліки Святого Петра, а також відкрито критикував духовенство за байдужість до соціальних проблем.

Франциск також закликав не засуджувати матерів поза шлюбом, підтримав ідею громадянських союзів для ЛГБТ-пар і прагнув відкрити Церкву до діалогу з іншими конфесіями. У 2016 році відбулася історична зустріч з патріархом РПЦ Кирилом у Гавані (Куба).

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі