На 69 році після тяжкої хвороби пішов із життя відомий краєзнавець, історик Євген Сокольський. Про це з глибоким сумом повідомили його друзі та колеги – співробітники Одеського історико-краєзнавчого музею.
Пам’яті одесита Євгена Сокольського
«Покинув цей світ наш товариш – відомий в Одесі та за її межами фотограф, художник, редактор та дизайнер друкованих видань, краєзнавець Євген Олександрович Сокольський.
Здається, тільки вчора він прийшов працювати до музею, вразивши всіх своєю організованістю, працьовитістю… Закоханий у Причорноморський край та рідне місто Євген Олександрович невтомно шукав у глибинах часів та відновлював їх забуті образи. Він ніколи не ховав знахідки, а щиро ділився з друзями, однодумцями, просто з одеситами», — розповідають у Музеї.
Співробітники, які працювали з ним, додають, що «Є. Сокольський ніколи не афішував свого патріотизму, тільки у вузькому дружньому колі під час невимушеної відвертої розмови можна було відчути, як він любить Батьківщину, ненавидить її ворогів, прагне свободи та демократії».
Євген Сокольський: любов до міста та вміння помічати важливі «дрібниці»
Євген Сокольський мав разючу якість: він умів бачити те, що зазвичай вислизає від погляду звичайного перехожого. Пам’ятайте історію з «пляшкою в голові» на фасаді тільки-но відреставрованого будинку Руссова? Першим звернув увагу на це диво реставрації Євген Сокольський.
А фігура Ночі, що руйнується, на будівлі мерії, яку потім відреставрували скотчем! Саме Євген Сокольський першим вказав і на це «диво»! І це – лише два маленькі епізоди з життя міста…
У матеріалах «Одеського життя» ми неодноразово спиралися на знахідки Євгена Сокольського, відображали його бачення сучасної Одеси та сторінок її історії.
Світла пам’ять…
Читайте також:
- В Одессе рискуют оказаться на свалке каменные плиты, по которым ходил Пушкин;
- Реставрация дома Руссова еще не завершилась, но вокруг нее уже разгораются споры.
Фотоколаж – Одеський краєзнавчий музей