Обласна одеська влада повідомила, що в регіоні триває цифровізація громадського транспорту. Зараз на всіх автобусах, які курсують в Одеській області, встановлені GPS-трекери, що дозволяє дивитися їхній рух за маршрутом. Ми перевірили цю заяву і виявилося, що найсправді таких автобусів личені одиниці. Навіть серед міських маршруток в самій Одесі.
В Одеській обласній держадміністрації повідомили:
«Тепер, завдяки сучасним GPS-датчикам, які встановлені на багатьох автобусах, ви можете в реальному часі стежити за пересуванням транспорту. Пара кліків – і ви на правильному шляху».
Читайте також: У передмісті Одеси запускають соціальний автобус: маршрут і розклад
В заяві йдеться, що пасажири, використовуючи такі додатки, як EasyWay і Google Maps, можуть відстежувати пересування автобусів і вибирати зручний маршрут, економлячи час.
При цьому керівник департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв’язку Одеської ОДА Олександр Гайдук відзначив, що GPS-навігація стосується приміських і міжміських автобусних маршрутів, які не виходять за межі області. Організатором цих маршрутів виступає обласна державна адміністрація.
«На жаль, організатором міської маршрутної мережі виступає Одеська міська рада», – зазначив чиновник.
Але, як з’ясувало “Одеське Життя”, є GPS-датчики і на одеських маршрутках, хоча й не на всіх. А ось в області все не так добре, як про то казав Олександр Гайдук.
По-перше, сервіс Google Maps взагалі не має фунції відстежання руху транспорту за GPS. Там можна прокладати маршрути та побачити розклад громадського транспорту. Але не відстежувати його рух в реальному часі.
А щодо EasyWay – там дійсно є така функція. Ми перевірили її на двох міських одеських маршрутах – 146 та 190. На кожному працюють десятки автобусів, але спостерігати за рухом можна лише двох на кожному з маршрутів.
Читайте також про інтернет, що працює коли немає світла: Виведи домашній інтернет на новий рівень з тарифом «Експрес Безлім 500 Мбіт за 149 UAH/міс»
Ситуація з приміськими маршрутами та міжміськими маршрутами в межах області виявилася набагато гіршою. За даними EasyWay таких в Одеській області 328. З них лише на п’яти датчики GPS встановлені на всі машини (але не на всіх вони працюють). Ще на 18 маршрутах GPS на автобусах встановлено частко. Інші 300 з гаком такого обладання не мають.
В самому обласному центрі поки що повністю відстежувати рух всіх одниць транспорту на маршруті можна тільки на електротранспорті.
На цифровізацію електротранспорту в Одесі виділили 3 мільйони грн
В Одесі система онлайн-моніторингу міського електротранспорту впроваджена 2015 року, а повноцінно запрацювала тільки 2018 року.
Цього року Одеська міськрада виділила 3 мільйони гривень з міського бюджету на нову диспетчерську систему контролю електротранспорту. За відповідне рішення 18 вересня проголосували депутати на сесії Одеської міської ради.
Нова система диспетчеризації буде інтегрована з мобільним застосунком, адже наявний, за словами департаменту транспорту, вже не відповідає сучасним вимогам.
Нова система полегшить користування електротранспортом для пасажирів і поліпшить його контроль.
Вибір розробника буде здійснено через тендер, а на підтримку функціонування 850 GPS-трекерів в електротранспорті місто додатково виділить ще 1 мільйон гривень.