Новини Одеси та Одеської області

Вулиця Пушкінська в Одесі: чи потрібно її перейменовувати?

Вулиця Пушкінська в Одесі: чи потрібно її перейменовувати?

Відомий одеський журналіст Денис Соколов розповів, чому одеситам не варто триматися за ім’я Пушкіна. Але історик Олександр Бабич вважає, що вулицю та пам’ятники Пушкіну в Одесі необхідно зберегти.

Дискусія про те, чи потрібен Пушкін українській Одесі розгорнулася на сторінці Facebook Олександра Бабича.

Денис Соколов стверджує, що Пушкін – це головний представник “руського миру” і йому не місце в Одесі. Адже зараз це вимога закону, часу та суспільства.

“Пушкін — головний представник “русского мира” і ви не можете казати: що ж, зате він писав гарні вірші. Бо саме його вірші, його творчість та його постать є зброєю проти України.
В культурному сенсі Пушкін в Одесі — це чорноморський флот росії у Севастополі”, – впевнений журналіст.

комментарий соколова

Історик Олександр Бабич не погоджується з Денисом Соколовим. Він стверджує, що Пушкін написав гімн антиімперської європейської Одеси, а також залишив у нашому місті великий літературний слід – 32 вірші та роботу над трьома поемами.

“А те що тварі російські тягнуть його імʼя під будь який свій злочин не перекреслює його стосунку до нашої міської культури і історії. Ми не повинні цим пі…рам віддавати все, до чого вони торкаються. Це як перемога у 2-й Світовій, яку вони узурпували під себе”, – пояснює історик.

 

комментарий бабича

До дискусії активно приєдналися жителі міста та висловили свою думку. А також згадали, що до Пушкіна вулиця мала назву Італійська. А сам Пушкін у деяких творах описував геноцид черкесів як нормальне явище. Захисники назви “Пушкінська” наполягають, що поет є частиною історії Одеси, тож це не можна викреслити.

комментарий

комментарий

Нагадаємо, що в Одесі перейменували два райони міста, а також провели голосування серед мешканців за перейменування вулиць та площ міста.

Читайте також:

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: