Новини Одеси та Одеської області

Церковне і народне свято 2 червня: яка ікона допомагає в перемозі над ворогом

Церковне і народне свято 2 червня: яка ікона допомагає в перемозі над ворогом

“Одеське Життя” розповідає яке церковне свято відзначають сьогодні, 2 червня 2024 року, за новим і старим стилем, у кого іменини, прикмети і традиції цього дня.

2 червня православні віряни за новим церковним календарем згадують Києво-Братську ікону Божої Матері та святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського. У народі день прозвали Никифор Дубодер.

Києво-Братська ікона Божої Матері

2 червня за новим календарним стилем (14 червня – за старим) – день пам’яті Києво-Братської ікони Божої Матері, святителя Никифора сповідника, патріарха Константинопольського.

Києво-Братська ікона Божої Матері перебувала в Борисоглібській церкві в місті Вишгороді (Київська область). У 1654 році відбулося чудесне явлення цієї ікони, але 1662-го храм було зруйновано. Ікону і святі мощі вдалося врятувати – святиню пустили Дніпром, а мощі Бориса і Гліба приховали під спудом. Річка винесла образ до берега Подолу в Києві, де її з почестями занесли в Братський монастир. Там вона залишалася довгий час, поки 1919 року монастир не закрили – ікону вважали загубленою.

Пізніше співробітники Національного художнього музею України виявили, що 1926 року список образу (початку XVIII століття) передали в музей на території Києво-Печерської лаври. Зараз цей список перебуває в Національному художньому музеї України.

Святитель Никифор, сповідник, патріарх Константинопольский

Святитель Никифор був родом із Константинополя, жив у другій половині VIII століття. Виховували його в християнській вірі, він вивчав Святе Письмо і читав духовні книги.

Коли до влади прийшов імператор Лев IV, Никифор отримав звання царського радника. Проте продовжував вести суворе і доброчесне життя і ревно захищав шанування ікон. У період царювання наступного імператора – Костянтина VI – скликали Сьомий Вселенський Собор, який засудив іконоборчу єресь. Никифор виступив на Соборі з промовою від імені імператора на захист ікон. Потім він залишив посаду й оселився біля Босфору на самоті, де заснував монастир і сам прийняв чернечий постриг. Незабаром Никифора обрали патріархом Константинопольським. Але наступний імператор, Лев Вірменин, також був іконоборцем – він заслав патріарха на віддалений острів Проконніс у Мармуровому морі, там святитель і помер. Його нетлінні мощі зараз перебувають у соборній церкві Святої Софії в Константинополі.

Церковне свято 2 червня за старим стилем

2 червня за старим календарним стилем згадують мучеників Фалалея, Олександра та Астерія.

Довідка

2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар, і дати православних свят із фіксованою датою (неперехідних) змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжують дотримуватися колишнього календаря – збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.

Народні традиції, прикмети та заборони 2 червня

У народному календарі 2 червня – свято Никифор Дубодер, Никофорів день. Наші предки в цей час заготовляли дубову кору.

Що не можна робити 2 червня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти сварок, сварки, лайки, наклепу, жадібності, заздрості, зневіри.

Народні прикмети цього дня не радять укладати угоди, а також домовлятися про що-небудь на майбутнє – можна втратити велику суму грошей. Також не слід йти на кладовище – є ризик принести із собою звідти негатив.

Що можна робити 2 червня

Вважається, що Богородиця до Бога ближче, ніж інші святі, тому до неї дуже часто звертаються з різними проханнями і за благословенням. Києво-Братській іконі Божої Матері моляться в разі нападу ворогів, просять про захист Батьківщини, дарувати добро і любов. Ікона вважається чудотворною.

2 червня немає прямої заборони на роботу. За народними повір’ями незаміжнім дівчатам цього дня потрібно сплести вінок і носити його цілий день – щоб наречені навколо вилися.

День ангела 2 червня

Іменини за новим календарем сьогодні святкують Дмитро, Іван, Костянтин, Ян, Марія, Уляна та Юліана.

Іменини за старим календарем відзначають Іван, Йосип, Микита, Олександр, Олексій, Тимофій, Ян та Сюзанна.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції