В Одесі реконструюють Катерининську площу: якою вона може бути (фото)

В Одесі реконструюють Катерининську площу: якою вона може бути (фото)

Одеська міська влада оголосила національний конкурс на проект реконструкції Катерининської площі. Вже виникли візуалізації її можливого вигляду.

Конкурс проектів реконструкції Катерининської площі стартує у березні

Рішення про проведення конкурсу на найкращий проект реконструкції площі ухвалив на своєму засіданні 23 лютого виконком Одеської міськради.

Мета конкурсу – розробка архітектурного рішення з благоустрою та реконструкції (реновації) площі, оскільки після демонтажу та перенесення пам’ятника «Засновникам Одеси» (відомішого як Катерині II) Катерининська площа виглядає незавершено.

Також потребує демонтажу постамент пам’ятника. Крім того, необхідно провести загальне планувальне оформлення центральної частини площі.

Архітектурний конкурс пройде в один тур. Його особливість полягає в тому, що до участі запрошуються окремі проектні організації, які мають великий досвід проектування об’єктів архітектури та містобудування в умовах історичного міського середовища.

Інші професійні архітектори можуть надати свої зустрічні проектні пропозиції.

Конкурс починається з 31 березня 2023 року і закінчується 01 серпня 2023 року, після чого журі не пізніше 14 серпня 2023 року оголосить рішення про визначення кращих проектних пропозицій.

Фінансування конкурсу передбачено за рахунок міського бюджету в обсязі 350 тис. грн.

Катерининська площа до знесення пам'ятника

Так виглядала Катерининська площа до демонтажу пам’ятника “Засновникам Одеси”.

Катерининська площа після зносу пам'ятника

Катерининська площа зараз.

Як може виглядати Катерининська площа в майбутньому

Цікаво, що ще до оголошення конкурсу, одне з одеських архітектурних бюро представило своє бачення майбутньої оновленої Катерининської площі.

Автори запропонували збільшити площу тротуарів відрізка вулиці від Дюка до площі, створюючи суцільний пішохідний простір. Це дозволило додати озеленення без шкоди видовим осям. Нові невисокі дерева влітку врятують тінню городян від спеки.

екатерининская площадь - визуализация
екатерининская площадь - визуализация
екатерининская площадь - визуализация

Замість скульптурної композиції автори запропонували встановити в центрі площі фонтан (він був там спочатку, всі наступні пам’ятники – пізніше привнесення). Нагадаємо, що на постаменті встигли постояти Катерина II, Карл Маркс, Гітлер, потьомкінці, і знову Катерина.

У 19 столітті в центрі одеської Катерининської площі був фонтан. /caption]

Автори візуалізації зазначають, що їхній проект є лише одним із варіантів бачення майбутнього та основою для відкритих дискусій.

Одеський політик та урбаніст Петро Обухов додав, що у разі реалізації цього чи схожого проекту площа може використовуватись для концертів та ярмарку. До того ж залишиться безперешкодний проїзд у Воронцовський провулок та паркувальні місця вздовж будівель.

екатерининская площадь - визуализация
екатерининская площадь - визуализация
екатерининская площадь - визуализация

Великі фонтани, десятки нових дерев, допоможуть під час літньої спеки і зроблять площу природнішою. Це надасть життя площі, збільшить її відвідуваність, місцевий бізнес краще працюватиме і заплатить більше податків.

Зазначимо, що може змінитися і сама назва площі як і ім’я прилеглої однойменної вулиці. пропозиції перейменувати їх уже надходять до історико-топонімічної комісії міськради. Але поки що їх розгляд було відкладено до моменту завершення конкурсу з реконструкції та благоустрою поки що Катерининської площі.

екатерининская площадь - визуализация
екатерининская площадь - визуализация

катерининська площа - візуалізація

Пам’ятник Катерині II був демонтований у листопаді 2022 року, як маркер “рускава міра”, що став одним із приводів для повномасштабного військового вторгнення, символ російського імперіалізму.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло про те, що в Одесі обирають проект реконструкції Театральної площі, серед варіантів є навіть із озером та підземним паркінгом.

Читайте також: З Театральної площі приберуть імена Героїв Соцпраці та СРСР

Візуалізація: студія SIVAK + PARTNERS

 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції