Новини Одеси та Одеської області

Шахраї оформили на вас кредит: як вчинити?

Шахраї оформили на вас кредит: як вчинити?

Як відомо, незважаючи на війну та фінансові складнощі у ряду українців (а можливо – і користуючись цією ситуацією) шахраї недрімають і регулярно вигадують різноманітні афери та шукають будь-яку можливість, щоб позбавити нас наших кровних.

І ось в один далеко не прекрасний вам день вам дзвонять колектори або працівники з банку і повідомляють про необхідність платити кредит, про який ви навіть не підозрювали. Що слід зробити в такому разі, дізнавалася «Одеське життя».

Шахрайська схема онлайн-кредитів (мікропозик) дуже поширена. Найчастіше шахраям достатньо знати ваш номер телефону і мінімальні. дані. І часто це відбувається не у великих банках, а саме в мікрофінансових організаціях, які надають послуги швидких кредитів на дуже «вигідних» умовах.

Такі організації можуть дати в кредит величезну суму, що має насторожувати досвідченого клієнта банківських послуг. Але це дуже вигідно мікрофінансовим організаціям, адже відсотки постійно зростають.

Такий механізм подобається шахраям, які вміють одержувати мінімальний набір даних і непомітно беруть кредити на різних людей, які про це і не здогадуються до першого дзвінка з організації про велику заборгованість.

Кілька важливих порад від Мін’юсту

Отже, якщо ви стали жертвою шахраїв і на вас оформили кредит, про який ви не знаєте, ось кілька важливих порад від Міністерства юстиції України:

  • дізнайтеся, яка організація надала такий кредит на ваше ім’я та вимагайте завірені копії кредитного договору, в якому має бути номер, дата укладання угоди, реквізити кредитора, а також документів, що підтверджують, що саме ви уклали договір;
  • повідомте організації, що ви не укладали такий договір, надайте необхідні докази, вимагайте скасування заборгованості;
  • запишіть на диктофон усі розмови з організацією. Це потрібно на випадок, якщо співробітники поводитимуться некоректно та вимагатимуть сплати кредиту;
  • зверніться до правоохоронні органiв із заявою про кримінальне правопорушення. Також можна звернутися до Кіберполіції, адже попередження та протидія шахрайським схемам у мережі входить до їхніх обов’язків;
  • зверніться до Нацбанку України зі скаргою на укладання онлайн-договору на ваше ім’я сторонньою особою з використанням підроблених документів. Нацбанк повинен перевірити організацію та зажадати пояснення.

Шахраї оформили на вас кредит: як захистити свої інтереси?

Є ще кілька правил, які допоможуть захистити свої інтереси, права та фінанси у майбутньому. Важливо пам’ятати, що за будь-яких умов ви маєте право не впускати додому співробітників (колекторів) банку, в якому нібито у вас є заборгованість.

Такі організації не можуть відбирати ваше майно, примусово стягувати борг або виконувати функції Державної виконавчої служби, що є самоуправством.

Якщо зазначений вище перелік дій не допоміг вирішити проблему шахрайського оформлення кредиту, зверніться до суду із позовною заявою про визнання недійсним кредитного договору.

Вам потрібно буде надати докази, що договір ви не укладали та не знали про існування такого кредиту, організації.

Також вам можуть знадобитися дані від мобільного оператора та банку, на карту якого було перераховано кошти шахраям.

У майбутньому вам потрібно буде ретельніше дбати про дані, якими можуть скористатися шахраї та перевіряти свою кредитну звітність раз на місяць.

Читайте також:

Джерело: vikna.tv, фото РБК-Україна

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції