Можливості штучного інтелекту почали використовувати шахраї

Можливості штучного інтелекту почали використовувати шахраї

Штучний інтелект все більше входить у наше життя. І користі від нього чимало. Але в будь-якій «бочці меду», як водиться, і «ложка дьогтю» є. А саме: можливості штучного розуму стали доступними і нечистим на руку громадянам. І вже почали з’являтись злочинні схеми, де шахраї вміло задіяли такі сучасні технології. Що відомо про випадки шахрайства із задіянням штучного інтелекту і що важливо знати тим, хто не хоче бути обдуреним?

За даними Федеральної торгової комісії, за останні два роки випадки інтернет-шахрайства збільшилися на 150 вiдсоткiв. А злочинні схеми стають все більш оригінальними та витонченими. Наприклад, для своєї діяльності злочинці почали використовувати технологію відтворення голосу, з якою працює штучний інтелект.

Стаття на тему: Подмена лица и голоса. Что такое дипфейки и можно ли их распознать?

Шахраї просто генерують необхідне звучання і таким чином обкрадають людей. Так, зловмисники можуть підробити голос близької людини своєї потенційної жертви і від його імені заявити, що той потрапив у неприємну ситуацію (догодив у ДТП, був схоплений бандитами і т.д. Тут фантазія шахраїв безмежна) і на цьому фоні почати вимагати гроші.

При цьому експерти з кібербезпеки стверджують: штучному інтелекту достатньо лише 10 хвилин вивчення, щоб відтворити необхідний голос.

Тому фахівці радять використовувати з близькими «кодове слово» і завжди передзвонювати людині, щоб перевірити, що вам точно телефонував саме він. Також не варто викладати в соціальні мережі приватну інформацію – це також може зіграти на руку злочинцям.

Раніше «Одеське життя» розповідало:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції