Новини Одеси та Одеської області

Росія хоче використати цивільні судна як щит для атаки на Україну

Росія хоче використати цивільні судна як щит для атаки на Україну

Зараз багато країн закликають росію розблокувати українські чорноморські порти, в яких стоять судна з продовольством і так запобігти назріванню голоду в деяких регіонах світу.

Світ вимагає від Росії деблокади одеських портів

Відомо, що переговори про «зелений коридор» зараз веде Туреччина, надати його для цивільних судів закликав три дні тому Китай.

Реакція росії на ці зусилля та заклики інших країн як завжди брехлива та лицемірна. У Росії заявляють, що вони щодня відкривають такі «коридори» для «вільного» проходу суден, тільки Україна сама їх не пропускає – загрожує обстрілами та мінує акваторію.

Рашисти брешуть і хочуть прикритися цивільними судами

При цьому в Оперативному командуванні «Південь» заявили, що відкриття рашистами у Чорному морі нібито гуманітарних коридорів до українських портів можна оцінювати як спробу наблизитись до військових кораблів до території України.

Військові РФ можуть використовувати цивільні судна як захист від українських засобів поразки. Також не вирішено питання щодо мінування акваторії Чорного моря.

навантаження зерна на судно

Через дії Росії мільйонам людей загрожує голод

Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі в аналітичному центрі Foreign Policy Community of Indonesia зазначив, що чим швидше Росія розблокує українські морські порти, тим швидше зупиниться розгортання продовольчої кризи у світі.

За словами президента, зараз в українських сховищах знаходяться 22 мільйони тонн зернових. Тож у світі почали зростати ціни на продовольство.

“Голод не приходить сам. Разом із ним завжди йде також і політичний хаос, який ще більше посилює ситуацію, руйнує соціальне життя та створює ще небезпечніші умови для звичайних людей”, – додав Зеленський.

перевалка зерна

Нагадаємо, що директор Всесвітньої продовольчої програми Девіда Бізлі заявив про те, що якщо порти великої Одеси не розблокувати, то є загроза голоду для 44 мільйонів людей у різних країнах світу .

Керівник МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс раніше запропонував провести міжнародну військово-морську операцію для того, щоб забезпечити вивезення українського зерна з порту Одеси, який зараз заблоковано рашистами.

У пресі навіть з’являлася інформація, що Британія готова ввести в Чорне море свій флот для забезпечення «зеленого коридору» для суден із продовольством.

Але надалі від таких намірів ця країна відмовилася .

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: