Новини Одеси та Одеської області

Одеські газети 100 років тому: Полонений пароплав, вибух у центрі міста та узаконений грабіж

Одеські газети 100 років тому: Полонений пароплав, вибух у центрі міста та узаконений грабіж

Одеса завжди була особливим містом, а події, які вона переживала, займали не лише її мешканців, а й столичну публіку. Газети пильно стежили за всім, що відбувалося у нашому місті, обговорювали, переймали досвід, хай навіть не завжди позитивний.

При обстеженні причин зсувів берега моря між дачами «Ланжерон» і «Отрада» постало питання, чи існує якийсь поступальний рух у напрямку до моря всього материка, на якому розташований гор. Одеса… Міська управа дуже серйозно поставилася до такого припущення і… погодилася з побажанням створити особливу комісію…»

«Одеський листок», 5 липня 1913 року

* * * * *

Вранці попереджено втечу з в’язниці важливого політичного. Одягнувшись у солдатську сукню, політичний встиг пройти двоє воріт, що охороняються. Наглядач, що стояв біля воріт, звернув увагу на надто біле обличчя солдата… Виявилося, що це анархіст Любарський, котрий звинувачується у тяжкому злочині».

«Санкт-Петербурзьке телеграфне агентство», 5 липня 1907

* * * * *

Поблизу Одеси, у с. Яски, удар блискавки потрапив у будівлю земської школи в той час, коли там була сім’я вчителя. Вся будівля школи моментально спалахнула і згоріла вщент; сім’ю вчителя важко вдалося витягти з будівлі, що горіла».

«Раннiй ранок», 7 липня 1915 року

* * * * *

Наведено в Одесу турецький пароплав «Ітшихад», захоплений нашими міноносцями на шляху з Констанци до Константинополя з вантажем гасу та зернових продуктів».

«Російське слово», 14 липня 1916 року

* * * * *

Місто схвильоване страшною катастрофою, що сталася сьогодні в центрі міста. У густо населеному біднотою триповерховому будинку Абрамової, на вулиці Арнаутській, підірвана квартира, в якій була влаштована анархістами фабрика бомб. Вибух… супроводжувався великою кількістю вбитих і поранених, був чутний у всьому місті та викликав паніку».

«Російське слово», 14 липня 1907 року

* * * * *

До цілої низки багатих осіб з’явилися групи солдатів і матросів, на чолі з офіцерами і цивільними, мабуть, банківськими службовцями, і висунули вимогу підписатися на позику свободи. Ті, хто з’явився, виявили докладне знайомство зі станом рахунків відвідуваних осіб і розмірами їх добровільної підписки. Пропоновані вимоги коливаються від 3 мільйонів до 25.000 руб… Відвідування мають явно планомірний та обдуманий характер».

«Новий час», 14 липня 1917 року

* * * * *

Вчора, о 7 год. вечора, повз місто промайнула повітряна куля, випущена в Одесі місцевим військовим аероклубом під управлінням Бандершкруфа. Куля благополучно спустилася в Бендерському військовому таборі, пролетівши 130 верст».

«Російське слово», 21 липня 1908 року

 

Багато цікавих фактів із життя Одеси минулого століття ви можете дізнатися з попереднього випуску 100-річних новин.

Фото із сайту Одеської національної наукової бібліотеки

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: