Міняти зубну щітку, як і багато предметів, якими ми щодня користуємося, необхідно з певною періодичністю. Але деякі люди ігнорують цей факт і користуються своєю зубною щіткою роками. Такий підхід не призведе до економії коштів, а навпаки – може обернутися в майбутньому різними проблемами зі здоров’ям і куди більш відчутними витратами на лікування. У День народження зубної щітки. «Одеське життя» розповідає, як часто потрібно міняти зубну щітку, як її правильно зберігати і що можна зробити зі старою щіткою.
У чому зв’язок зубної щітки з пори року?
Стоматологи переконані: зубну щітку необхідно міняти кожні три місяці – саме за цей час щетина руйнується і стає набагато менш ефективною в чищенні зубів. Пам’ятати треба і про мікроби, які згодом накопичуються на щітці.
А щоб орієнтуватися було простіше, деякі радять орієнтуватися на пори року. Наприклад, якщо ви користуєтеся своєю зубною щіткою з початку літа, то до початку осені прийде час її міняти, а з початком зими настане час замінити осінню щітку і так далі.
Крім того, виявляється, зубну щітку необхідно змінювати після кожної застуди, оскільки кожного разу, коли ви чистите зуби після цього, ви ризикуєте заразитися знову.
Зубна щітка: зберігаємо і користуємося правильно
На щетині зубної щітки можуть розвиватися як бактерії, а й різноманітні грибки. Тому після кожного очищення зубів щітку потрібно добре вимити і просушити. Зберігати цей предмет гігієни слід у вертикальному положенні і наскільки можна намагатися тримати подалі від чужих зубних щіток.
Під час подорожі старайтеся закривати головку зубної щітки, щоб вона не забруднилася.
Як використовувати стару зубну щітку
У той же час не поспішайте викидати зубну щітку, що відслужила своє – вона ще може вам знадобитися для інших цілей.
Перш ніж використовувати зубну щітку не за призначенням, її необхідно очистити. Найпростіший спосіб – використовувати окропу. Просто залийте щітку і залиште хвилин на 15, потім користуйтеся сміливо.
Інший варіант – замочити зубну щітку на 5-10 хвилин у ванні, наповненій спиртом, антисептиком або хлоргексидином, а потім вимити водою.
Зубна щітка відмінно очищає не тільки зуби, а й інші важкодоступні місця. Наприклад, її можна використовувати для чищення:
- швів на плитці;
- взуття, особливо білого;
- важкодоступних місць на посуді (наприклад, місце кріплення ручки на кухлі або обідок кришки);
- кранів від нальоту.
Ви також можете дізнатися: