Новини Одеси та Одеської області

Як розпізнати фейкові відгуки в Інтернеті?

Як розпізнати фейкові відгуки в Інтернеті?

Штучний інтелект та алгоритми вміють досить точно розпізнавати підроблені відгуки. Facebook, Amazon та eBay, наприклад, блокують їх в автоматичному режимі. Але що робити звичайним людям, які не мають доступу до подібних технологій? Як зрозуміти, що відгук фейковий?

Давайте розберемося, на що звертати увагу, коли маємо справу з відгуками.

То невже штучний інтелект навчився розпізнавати людську брехню?

Це працює трохи не так. Машини не знають, що таке брехня. Вони обробляють величезні обсяги даних і знаходять схожі елементи. А ще машини вміють навчатися, це так і називається – машинне навчання. Якщо показати штучному інтелекту фальшиві відгуки, він побачить закономірності.

Читайте також: Подмена лица и голоса. Что такое дипфейки и можно ли их распознать?

У дослідженні Корнеллського університету з приводу фальшивих відгуків, комп’ютер знайшов три основні риси, які їм притаманні:

  • У фальшивих відгуках багато займенників від першої особи. Щоб здаватися правдоподібнішими, брехуни можуть писати майже в кожному реченні «я» або «ми»
  • У підроблених відгуках багато дієслів. А в правдивих навпаки — більше іменників
  • Правдиві відгуки зазвичай містять конкретні слова. Наприклад, у правдивому відгуку про готель будуть слова, що стосуються готелю – “душова”, “ресепшен”, “ціна”. У фейкових відгуках більше пишуть про речі, які створюють образ чи атмосферу. Наприклад, «відпустка», «відрядження» або «мій чоловік». Ці відгуки розпливчасті, бо люди хочуть викликати довіру до себе, але часто зловживають цим

Як розпізнати фейкові відгуки?

Як ще можна розпізнати підроблені відгуки?

Дивіться на дату. Якщо багато відгуків залишено в один день, і між ними невеликий часовий проміжок, варто задуматися. Великий потік відгуків здатен підняти товар у пошукових системах. Цим користуються деякі спеціалісти з просування, сподіваючись, що ніхто нічого не помітить.

Стережіться «чорно-білих» відгуків. Зазвичай люди не пишуть про свою 100% любов або 100% ненависть до продукту. Автори ж підроблених відгуків наводять у оглядах «чорно-білі» аргументи.

Підроблені відгуки написані простими реченнями. Це пов’язано з тим, що говорити та писати правду набагато легше, ніж брехати. Коли людина знає про що пише, вона може використати складні конструкції. Брехун змушений напружувати свій мозок, щоб вигадувати неіснуючі деталі. Він зосереджений на створенні правдоподібного відгуку, тому часто використовує короткі речення та прості слова.

Статья на тему: Как понять, что человек говорит неправду?

Зверніть увагу на повторюваний шаблон. Якщо ви побачили негативний відгук, а потім шквал позитивних – найімовірніше, власник хоче таким чином відновити середню оцінку й “поховати” поганий відгук.

Хто пише всі ці фальшиві відгуки?

Як зрозуміти, що відгук підроблений?

Люди чи машини. Якщо для написання відгуку не потрібна реєстрація або тест Тюрінга (усім знайома Google CAPTCHA ) – це можуть робити спам-боти.

На великих ресурсах або на власних сайтах користуються послугами людей. Платять за кількість знаків або в обмін на товар. Іноді підроблені відгуки пишуть самі працівники, щоби виглядати в очах роботодавця краще. Іноді їх залишають конкуренти.


Читайте також: Будьте внимательны — как уберечься от мошенников?

Фото: BBC, Freepik

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: