Новини Одеси та Одеської області

Доротея Атлас написала перший підручник з історії Одеси

Доротея Атлас написала перший підручник з історії Одеси

Доротея Атлас — краєзнавець та педагог, багато чого зробила для нашого міста: музей, університет, шкільну програму. Сьогодні, 15 січня, дослідниці історії Одеси виповнилося б 149 років.

Феліція-Доротея Генріхівна Атлас розробила проєкт музею історії Одеси, запропонувала створити у місті Народний університет, внести до шкільної програми краєзнавство.

Юні роки Доротеї Атлас

Народилася Доротея Атлас у сім’ї австрійських підданих. Освіту вона здобула у Маріїнській гімназії, звідки вийшла з дипломом домашньої наставниці та викладачки історії, арифметики та географії.

Пізніше вона вступила на словесне відділення Одеських вищих жіночих курсів, а ще за кілька років закінчила і юридичне відділення.

Шкільне викладання

Після революції вона брала участь у роботі Одеської краєзнавчої комісії при Всеукраїнській академії наук, збиралася написати дослідження на тему історії Молдаванки.

Проте основна її діяльність у цей період була зосереджена на викладанні. Доротея Атлас була директором трудової школи №65, яка була на Госпітальній вулиці.

На відміну від викладачів радянського штибу, вона прагнула прищепити дітям загальнолюдські цінності, уникаючи теорій марксизму та атеїзму. Керівництво та влада така позиція дуже дратувала, і погляди педагога зневажливо охрестили «толстовськими».

Творчість Доротеї

За своє життя Доротея Атлас написала понад 35 робіт, присвячених історії Одеси. Ще в 1916 році вона видала перший підручник для середніх шкіл з історії міста, який вирізнявся лаконічністю, доступністю та чіткою структурою.

Її матеріали з історії Одеси часто з’являлися на сторінках газет «Одеські новини» і «Одеський листок». Роботи Доротеї Атлас і сьогодні добре відомі та користуються повагою краєзнавців.

Точна дата смерті дослідниці невідома, передбачається, що вона загинула від рук фашистів під час війни.

Джерело: odessa-memory, Вікіпедія.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: