Новини Одеси та Одеської області

Держави “росія” більше немає?

Держави “росія” більше немає?

Поки ми пристрасно хотіли смерті росії, осудні російські політологи вже констатували факт: держави рф більше немає.
Бо держави – це не наділи землі з «людями», не території з нафтовими свердловинами та господарями, а утворення з низкою ознак.

І ось цих найважливіших ознак – монополія на насильство, встановлений законом порядок і чіткі межі – у росії більше немає .

Що означає «монополія на насильство» ? По-перше, лише держава має право позбавляти громадян свободи. Випускати з в’язниць теж має лише воно. По-друге, тільки в держави може бути армія (приватні військові компанії заборонені навіть законом рф). І що ж?

З в’язниць тепер народ там виходить навіть не за президентським особистим помилуванням чи за амністією, а просто за домовленостями з третіми особами. Приватні армії пропутинських (поки що) злочинців перевершують державну армію якщо не за чисельністю, то за рівнем підготовки та оснащення.

Читайте також: Зброя Перемоги: чим воюють із окупантами наші захисники?

На закон і порядок поклали… конституцію, яку зіпсували для зручності диктатора, а зверху вже просто поклали.

Кордони ж стали… у слів «плаваючі» та «хисткі» немає лайливих аналогів, а вони тут дуже потрібні. Власне, якщо всі попередні фактори ще можна списати на військовий бардак, то межі для держави – справа принципова. Вакуум або, приміром, Бог цілком можуть існувати без кордонів. Лікарі та журналісти, кажуть, можуть. Лють наша – може. А держава – ні.

Поспішне приєднання українських областей зіграло з рф найгіршу з жартів, оскільки приєднані вони тільки на папері. Вчені судомно шукають в історії аналоги подібного фокусу – і не знаходять. Так, щоб захоплювали чужі землі та створювали там «сірі зони», заперечуючи захоплення, бувало. Але оголосити своїм те, що не захоплено та ще й приєднати офіційно… ні, такого історики пригадати не можуть.

Ще на тему: Чи змінять хід війни «липові» референдуми та заявка на вступ України до НАТО?

І кордон не може замінити лінія фронту, що пересувається. Це розуміють навіть у російському «Яндексі», який уже понад місяць вимушено показує карти без кордонів між країнами. Адже законних з російської точки зору кордонів з Україною рф більше не має. Що не намалюй на карті – все повз.

І не намалювати російсько-український кордон, залишивши решту, ніяк не можна. Це означало б, що країни об’єдналися, а про це поки не оголошували навіть кремлівські клоуни. Сьогодні рф відсутня на своїх яндекс-картах.

Що там є? Є збіговисько військових злочинців, майбутніх підсудних. Є озброєні банди, готові грабувати та вбивати будь-кого, на кого вкажуть пальцем господарі. Є якесь населення, розумна частина якого спішно біжить із країни в режимі «хоч тушкою, хоч опудалом».

А держави росії – більше немає.

Так, це поки не зовсім те, чого ми хотіли.

Але все ще буде.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: