Новини Одеси та Одеської області

ЕКСПО-2030 та Нью-Васюки по-одеськi

ЕКСПО-2030 та Нью-Васюки по-одеськi

Надивившись хроніки зруйнованих українських міст, гостро хочеться відразу після перемоги кинутися відновлювати країну. І вже сьогодні багато архітекторів розробляють проекти відродження Миколаєва, Маріуполя, Харкова…

Одеситам також представили вражаючий архітектурний проект. Щоправда, якщо зірки зійдуться, втілювати його почнуть до 2030 року – до відкриття EXPO-2030 «Відродження. Технології. Майбутнє». Умовою для участі у всесвітній виставці є зручна локація. І в Одесі не знайшли кращої, ніж… поля зрошення.

Територія ця, що користується зловісною славою, міська влада притягує, наче магніт. І житловий комплекс там збиралися зводити, і парк розбивати, і чи не Діснейленд влаштовувати, і навіть… космодром будувати. Нема чого майже тисячі гектарів та майже в центрі міста марно простоювати. І де ж ще будувати, як не на болотистому ґрунті, за двісті років ґрунтовно просоченого нечистотами з усього міста, відходами лакофарби та нафтопереробного заводу.

Тільки ось інвесторів для втілення в життя всіх цих грандіозних проектів чомусь не було. Але тут ЕКСПО-2030 обернулося. І наше місто вирішило поборотися за право приймати всесвітню виставку на своїй території. Щоправда, Рим ще згоден ЕКСПО-2030 запросити до себе. Але амбіцій у Одеси, яка проголосила себе «маленьким Парижем» – про що, до речі, парижани не підозрюють – не позичати. Тим більше, що одна з умов організаторів виставки – вирішення проблем екології у містах, де її планують проводити. Ось тут вкотре і вирішили поля зрошення окультурити. Можливо, під ЕКСПО-2030 та інвестори знайдуться для зведення чергових Нью-Васюків з ресторанами, готелями, автомагістралями і навіть повітряним трамваєм від аеропорту та вокзалу.

Одесити люблять своє місто, і, звісно, ​​хочеться вірити у дива. Ось тільки цікаво дізнатися: а осушення болота в проекті передбачається? А пісок для будівельних робіт тут же брати будуть? І, звичайно ж, необхідно включити до проекту реконструкцію Хаджибейської дамби, яка багато років погрожує не витримати чергового «стихійного лиха». Виявляться тоді ці поля зрошення під водою.

Та й від самого Хаджибея дустом пахне. Рибку ж, спійману там, якщо ризикнете її спробувати, пару днів у солоній воді вимочувати потрібно. А раптом кому з учасників ЕКСПО порибалити заманеться? Може, свіжу рибу до міжнародної виставки у лиман запустять?

Звичайно, для Одеси прийняти ЕКСПО-2030 – це унікальний шанс залучити найсучасніші технології, найбільших інвесторів з усього світу для розвитку міста та країни. І який же одесит буде проти цього? Але чому не вибрати для ЕКСПО-містечка інше місце? Ось Пересип, наприклад. Вона і до війни виглядала, ніби після бомбардування.

Читайте також:

Вероніка Поліщук

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції