Новини Одеси та Одеської області

Чи змінять хід війни «липові» референдуми та заявка на вступ України до НАТО?

Чи змінять хід війни «липові» референдуми та заявка на вступ України до НАТО?

«Спеціальну військову операцію» в Україні кремлівський диктатор замислював як «маленьку переможну війну». Але бліцкригу не вийшло. Професіоналізм, волю до перемоги українських воїнів путін, м’яко кажучи, недооцінив. Тому в кінці вересня в росії була оголошена часткова мобілізація. А ще, в агонії, поспішно «офіційно» були анексовані раніше окуповані рашистами українські території. Чи змінить це перебіг війни, розбиралося «Одеське життя».

Що буде після «липових» референдумів?

Наприкінці вересня на частині окупованих рашистами територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей було організовано фейкові референдуми. А 30 вересня путін заявив про їх приєднання до росії.

Країни Євросоюзу та НАТО відразу розцінили незаконні референдуми кремля як «посягання на принципи суверенітету та територіальної цілісності України», а також виступили за введення додаткових обмежувальних заходів проти росії. Зокрема, прем’єр Великобританії Ліз Трасс пообіцяла, що її держава постачатиме стільки озброєння Україні, скільки їй буде потрібно.

Рішення кремля про анексію українських земель нічого не змінить на полі бою, а Україна звільнить усі свої території військовим шляхом, переконаний радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. І дії нашої країни «залежать не так від того, що думає чи хоче росія, скільки від військового потенціалу, який має Україна».

Фактично нашою відповіддю на анексію стало оточення російських військ під Лиманом і продовження звільнення окупованих територій.

Чи зможуть рашисти захопити Одесу

Одеса, банер

За деякими даними, після проведення мобілізації кремль сподівається просунутися в глиб України, захопивши ключові міста – у тому числі Одесу.
Водночас військові експерти вважають, що такі плани, м’яко кажучи, не відповідають сьогоднішньому становищу росії на фронті.
Швидше за все, вважають аналітики, 300 тисяч мобілізованих солдатів росії буде достатньо лише для того, щоб уповільнити контрнаступ України.
У тому, що росіяни не мають шансів захопити Одесу, впевнений спікер голови Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук. За його словами, ризик морської десантної операції залишається – адже є Чорноморський флот рф. Але десантна операція має бути забезпечена з суші чи повітря. На суші просування ворога немає – навпаки, на південному напрямку, хоч і повільно, але наступають ЗСУ.

Україна увійде до НАТО?

Україна та НАТО

Перед анексією наших територій путін закликав владу України сісти за стіл переговорів. У відповідь президент Зеленський заявив, що Київ, якщо колись і вирішить вступити в діалог з москвою, то точно не з путіним, і оголосив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО в прискореному порядку.

Цей процес може зайняти деякий час. Але головне – нам потрібна згода всіх країн-учасниць. На сьогодні їх 30. Поки що нас підтримали 10 держав-членів НАТО: Польща, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Чорногорія, Румунія, Словаччина, Канада.

Водночас Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що щодо України союзники насамперед зосереджені на військовій допомозі – тут і зараз.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначив, що зараз не час для проведення процесу прийняття України до НАТО. Водночас, запевнив президент Джо Байден, Вашингтон слідуватиме нинішнім курсом у підтримці України.

Навіщо оркам мобілізація?

Практично відразу після відступу окупантів у Харківській області путін оголосив у себе мобілізацію. Адже тепер навіть рашистам стало зрозуміло – через бойові втрати їм катастрофічно не вистачає особового складу. І російське керівництво, зважаючи на все, злякалося, що контрнаступ ВСУ може з таким самим успіхом пройти в Запорізькій та Херсонській областях. Щоб урятувати становище, до рашистської армії вирішили призвати 300 тисяч людей.

– Цього резерву може бути достатньо, щоб 2023 року підтримувати нинішній рівень російської військової сили, компенсуючи втрати росіян, хоча навіть про це не можна з упевненістю говорити, – наголошують в Інституті вивчення війни.

Чи вплине мобілізація на розвиток подій?

– Є один нюанс: це не стрілецька війна, а війна важкої артилерії, бронетехніки та РСЗВ, – зазначає Михайло Подоляк. – У зв’язку з цим люди в росії потрібні, щоб заткнути проломи в обороні і чекати, поки їх перемелюватимуть хімарсами та іншим.

На перебіг війни мобілізація особливо не вплине, кажуть експерти.

«Чи є різниця для ракети HIMARS чи снаряда M777, скільки
у точці прицілювання знаходиться російських окупантів – три чи триста?», – пояснює військовий експерт та полковник ЗСУ Владислав Селезньов.

Водночас у МВС України прогнозують, що під час першої хвилі мобілізації в росії можуть призвати лише 40-50 тисяч резервістів. Просто екіпіровки не вистачає.

У британській розвідці вважають, що через логістичні та адміністративні проблеми протягом місяців призовники залишатимуться небоєздатними, а багато хто з них буде відправлений на фронт з мінімальною підготовкою. Відповідно – це призведе до великих втрат у росіян.

Читайте також:

Карикатура Євгенії Олійник, фото Lenta.ua та «Української правди»

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції