Новини Одеси та Одеської області

Цікаві факти про торт «Наполеон» та як його знайти будь-де

Цікаві факти про торт «Наполеон» та як його знайти будь-де

Для одних Наполеон — це видатний полководець та імператор. Для других — новий фільм Рідлі Скотта із Хоакіном Феніксом у головній ролі. А для третіх і взагалі коньяк. Але якщо для вас «Наполеон» — це найулюбленіший тортик, тоді ця стаття для вас!

Італійські кондитери-крадії чи ревнива Жозефіна: чому торт — «Наполеон»?

Є багато версій походження назви цього тортика. Одна з них — кримінальна та нагадує гостросюжетний фільм. За легендою, французький кондитер Клавдій Гель винайшов приголомшливий рецепт багатошарової випічки ще у середині 17 сторіччя! Цей винахід приніс йому славу, але кодитер вирішив на цьому не зупинятись та вдосконалити свої навички, за чим відправився в Італію. Але там — от лихо! — його обікрали: брати Моско, у чиїй пекарні працював Гель, спробували видати рецепт багатошарового тіста за свій винахід. Мабуть Клавдій сказав щось на кшталт «Mon dieu!», після чого подав на крадіїв до суду. І тут братам Моско довелося тікати до Неаполю, де ніхто їм не заважав видавати чужий рецепт за свій. З часом якийсь з їхніх підмайстрів вирішив чергувати шари тіста із заварним кремом — цей смаколик одразу ж полюбився неаполітанцям, став популярним по всій Італії, і повернувся до Франції уже як «Неаполітанське тістечко», і врешті решт трансформувалося у «Наполеон» на честь імператора.

Інша версія — романтична. Якось Жозефіна побачила, як її чоловік — той самий Наполеон — залицяється до фрейліни. Імператору довелося виправдовуватися перед розлюченою жінкою, мовляв, «Кохана! Ніяких залицянь, ми просто обговорювали рецепт нового торта!» Повірила Жозефіна чи ні, але придворному кондитеру довелося за ніч придумати та спекти новий торт, щоб Наполеон міг пригостити свою жінку та якось загладити свою провину.        

Где в Одессе заказать торт наполеон?

А у інших країнах він теж «Наполеон»?

Цей торт відомий у всьому світі, тому замовити його можна в багатьох країнах. Але треба знати правильну назву:

  • у Франції — мільфей (mille-feuilles — дослівно «тисячолисник»)
  • у Німеччіні — кремшнітте (cremeschnitte)
  • у США — наполеон, але там він тільки із трьома шарами коржів
  • у Польші — кремовка (kremówka) чи наполеонка (napoleonka)
  • в Іспанії — мільохас (milhojas)
  • в Італії — мілле фоє (mille foglie), і у цьому варіанті він навіть буває із шпинатом, сиром та песто! 
  • в Угорщині — крімеш (krémes)
  • у Великій Британії — ванільний слайс (vanilla slice)

Де в Одесі замовити «Наполеон»?

У багатьох одеських сім’ях «Наполеон» — це святковий тортик, який обов’язково прикрашав стіл на день народження чи Новий рік. Але що робити, якщо солоденького та смачненького хочеться вже ось зараз, а готувати його немає часу? До того ж особливого сімейного рецепту не залишилося. Що ж, це той випадок, коли доставка їжі рятує! Вам залишиться лише відшукати кондитерську або домашнього майстра, які запропонують вам наполеон мрії. Часу на пошуки теж немає? Тоді читайте добірку «Одеського життя» із смачними тортиками!  

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції