Новини Одеси та Одеської області

Чи можна їсти крупу з жучками?

Чи можна їсти крупу з жучками?

Напевно, кожна господиня хоч раз і стикалася з неприємною ситуацією, коли в запасах круп, а також у борошні та цукрі заводяться різні жучки, гусениці чи довгоносики. Причому часто буває так, що побачити їх до приготування їжі вдається не завжди – і ось «сюрприз»: приготована каша виявляється з дуже специфічною «начинкою». Чи можна їсти таку їжу і як позбутися докучливих і ненажерливих комах?

Які комахи найчастіше заводяться у крупах

Як відзначають вчені-ентомологи, у крупах часто заводяться гусениці білої молі, які схожі на личинки, але вони відносяться до іншого виду – зернових довгоносиків. Личинки цих жуків мешкають усередині цілісних зерен, тому помітити їх дуже складно.

За допомогою довгого носа (звідси їхня назва) вони проникають у зерно, де відкладають яйця. Незабаром з яєць вилуплюються личинки, які довго залишаються всередині, до тих пір, поки не заляльковуються.

У комори та шафи зазвичай потрапляє три види комах: зернові довгоносики (переважно з роду Sitophilus), борошняні жуки (Tribolium) та личинки борошняної молі (Ephestia або Plodia).

Чи небезпечно їсти крупу з жучками

Жучок у крупі

Фото Веселий дiм

Зазвичай люди можуть запідозрити зараження крупи жучками вже тоді, коли бачать міль у коморі або чорних довгоносиків у продуктах. Часом довгоносики можуть літати. І хоча суттєвої шкоди вона не завдає, це чіткий знак, що потрібно терміново вживати заходів.

При цьому, за словами вчених, якщо ви їх з’їсте, це вам не зашкодить, більше того, у них буде додатковий білок. Недарма в багатьох культурах регулярно їдять цвіркунів і жуків і навіть спостерігається тенденція вирощувати їх як стійке джерело білка.

Як правило, яйця або личинки можуть бути присутніми всередині або зовні пакетів з продуктами, купленими в магазині. А опинившись у нашій коморі, вони можуть швидко поширитись.

Як позбутися жучків у крупі

Панікувати не варто і позбавитися цих комах можна і при цьому навіть не обов’язково використовувати хімічні засоби.

  • Якщо сталося зараження – настав час провести генеральне прибирання у коморі. Обов’язково протріть всі полиці згори та знизу та пропилососьте всі поверхні.
  • Огляньте всю їжу на наявність ознак комах. Личинки можуть бути не тільки у крупах – перевірте сухофрукти, насіння, шоколад, горіхи, сухий корм для тварин.
  • Якщо ви хочете зберегти вже заражену їжу, то комах можна вбити. Наприклад, обсмажити крупу не менше 15 хвилин за температури 60 градусів.
  • Вбити яйця, личинки та дорослих особин також може допомогти холод – достатньо відправити продукти на 48 годин у морозильну камеру.
  • Щоб уникнути зараження у майбутньому, експерти рекомендують зберігати крупи в герметичних банках, які добре закриваються. Пакети – це не перешкода для комах.
  • А при покупці варто обов’язково перевіряти упаковку – вона має бути добре запечатана. І обов’язково перевірити дно щодо шкідників. Вдома бажано одразу пересипати крупу у герметичні контейнери.
  • Також допоможуть натуральні репеленти – наприклад, лавровий лист або гвоздика.

Не менш цікаві статті:

За матеріалами РБК-Україна-Styler, фото: Апостроф

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції