Про це повідомили у Facebook учасники ініціативної групи «Захисники парку 411-ї батареї».
За словами однієї з учасниць групи Алли Федорової, одесити вирішили трохи допомогти працівникам парку
привести до ладу військову техніку.
«Можна багато говорити, в якому стані техніка у парку Меморіалі 411-ї батареї, а можна почати добру справу – і помічники знайдуться від малого до великого! Хотіли трохи допомогти працівникам парку Меморіалу привести до ладу військову техніку, а охочих долучитися ставало все більше, й зроблено чимало.
Одесити на ділі показали, як вони люблять парк Меморіал 411-ї батареї – не лише на словах», – пише жінка.
За її словами, охочих допомогти (особливо дітей) було дуже багато. Також активістів підтримали військові 28-ї Одеської бригади, волонтери та нове керівництво парку.
Пофарбування військової техніки силами активних одеситів у парку ще не завершено, і, ймовірно, це не остання ініціатива такого роду.
Довідка «Одеського життя»
Меморіал героїчної оборони Одеси (411-ї батареї) засновано в Одесі у 1975 році. Він присвячений подіям Другої світової війни, коли під час оборони Одеси артилерійська 411-та батарея здійснила приблизно 220 бойових стрільб по ворожих позиціях. Однак у жовтні 1941 року артилеристи за наказом командування підірвали батарею і вирушили захищати Севастополь.
Меморіальний комплекс героїчної оборони Одеси був створений за сприяння більшості державних промислових підприємств, громадських організацій та військових Одеського військового округу. Урочисте відкриття відбулося 9 травня 1975 року.
Меморіал — це своєрідний музей під відкритим небом, на площі 16 га представлена експозиція зразків військової техніки та озброєння армії часів Другої світової війни. Тематична експозиція музею відображає оборонну епопею Одеси.
Раніше тут проходили зустрічі ветеранів Другої світової війни і ветеранів праці з молоддю, військовими та студентами, а також різноманітні урочисті заходи, пов’язані з військовою підготовкою і присвоєнням студентам первинних офіцерських звань. Але останніми роками Меморіал 411-ї батареї стрімко занепадає: унікальний історичний комплекс залишився без керівництва, а більшість співробітників давно відправлено в неоплачувані відпустки. Єдині, хто ще слідкує за територією — завгосп зі сторожем і підприємці, які тут торгують.
Читайте також: В Одесі з’явилася можливість врятувати Дюківський парк.