Наприкінці листопада 2013 року українці вийшли на акції протесту, коли тодішній президент Віктор Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Це викликало обурення у громадян, які вимагали у глави держави дотримання курсу на євроінтеграцію.
Спочатку протест мав мирний характер і отримав назву Євромайдан. Однак у ніч на 30 листопада відбувся жорстокий розгін українців, який переріс у масштабний рух – Революцію Гідності.
Протести тривали протягом 94 днів, але ситуація загострилася в січні 2014 року, коли влада почала застосовувати силові методи проти активістів.
Найжорстокіші розправи над протестувальниками відбувалися з 18 по 20 лютого 2014 року. У ці дні на вулицях Києва загинуло найбільше людей – їх пізніше назвуть Небесною Сотнею.
Про те, ким були відважні люди, розстріляні на Майдані, читайте в нашій статті
День пам’яті Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави.
20 лютого – початок російської агресії проти України
20 лютого 2014 року росія розпочала в Криму свою гібридну агресію. І вже 11 років український народ протистоїть недоімперії зла. Одинадцять років ми захищаємо свою національну та культурну ідентичність.
Незважаючи на переважаючі сили противника, ми тримаємо оборону і продовжуємо завдавати йому дедалі болючіших ударів.
За темою: Війна, день 1092-й: у Херсоні російська авіабомба зруйнувала багатоповерховий будинок