Новини Одеси та Одеської області

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи: його історія та значення

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи: його історія та значення

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це свято з’явилося на честь пам’яті патріотизму та мужності громадян, які у 2004 та 2013 роках стали на захист демократичних цінностей та європейського вибору нашого народу.

Цього дня, 21 листопада 2013 року, українці вийшли на вулиці з акціями протесту проти рішення тодішньої влади припинити євроінтеграцію та скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом .

Це стало початком Революції Гідності та після її перемоги у 13 листопада 2014 року президент України видав указ про нове свято. Він з’явився на честь одразу двох знаменних подій: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Але якщо Помаранчева революція перемогла без людських втрат, то за перемогу у Революції Достоїнства Україна заплатила життям 106 її учасників . Понад 2 тис. поранено.

А навесні 2014 року сили Росії вторглися на нашу територію та окупували Крим, і частини Донецької та Луганської областей.

А 24 лютого 2022 року Росія вже повномасштабно вторглася на територію України з метою повністю знищити нашу державу, позбавити українців їхніх основних цінностей: Достоїнства та Свободи.

Зараз Україна платить десятками тисяч людських життів, щоб відстояти ці дві свої головні цінності.

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що зараз Україна, як і у 2004 та 2013 роках, знову відстоїть Свободу та Гідність, і цього разу вже назавжди .

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції