В Одесі затримали сімох блогерів, яких звинувачують у спробі зірвати мобілізацію і роботі на російські спецслужби. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
За версією Служби безпеки блогери, діючи в інтересах російських спецслужб, намагалися зірвати мобілізацію та “зливали” розташування військових ЗСУ на території міста. Для цього вони знімали провокаційні стріми та публікували фейкові повідомлення про українських військових, а також представників ТЦК.
Крім того блогери поширювали координати блокпостів і маршрути переміщення мобільних груп місцевих військкоматів.
“Окупанти могли використовувати цю інформацію для підготовки повітряних ударів по місцях зосередження українських захисників”, – зазначили в спецслужбі.
Читайте також: Куди скаржитися одеситам, якщо працівники ТЦК перевищують повноваження
Серед затриманих – подружжя одеситів, які зливали локації ЗСУ до проросійського телеграм-каналу із загальною аудиторією понад 200 тис. користувачів, та одесит, який зливав інформацію до цього ж каналу.
“За наявними даними, цей інтернет-ресурс адмініструють представники фсб, які в такий спосіб збирають інформацію щодо місць базування та переміщення Сил оборони”, – йдеться в повідомленні.
Ще четверо одеситів, за версією слідства, намагалися зірвати мобілізацію через дописи в спеціалізованих групах і чат-ботах популярних месенджерів.
Серед них – адміністратор регіонального телеграм-каналу з 15-тисячною аудиторією, який розповсюджував актуальні локації військовослужбовців ТЦК і закликав своїх підписників брати участь у підривній діяльності на користь рф.
Під час обшуків у фігурантів вилучено мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами злочинних дій.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру в перешкоджанні законній діяльності ЗСУ в особливий період за ст. 114-1 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, інцидент із побиттям дівчини чоловіком у військовій формі в Одесі взяли під контроль у Міноборони, а керівництво оперативного командування “Південь” звернулося до правоохоронних органів із метою встановити, “в чиїх інтересах” було створено відео.